green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه کردن فن کیس
من کیس استیاک دارم دوتا فن جلوش رو از فن های rgb گرین گذاشتم و نور و چرخشش رو از طریق مادربرد asus b360 tuf pro gaming انجام میدم که دوتا سوکت cha-fan داره که هر دوتا فن رو به هرکدوم از اینا وصل کردم.الان می خوام فن پشتی و بالایی کیس رو هم عوض کنم و از مدل های argb huracan گرین ببندم چون مادربردم سوکت argb نداره نورپردازی رو از طریق کنترلر فن می خام انجام بدم(البته هنوز این فنای هوراکان رو نخریدم قبل از خرید میخام مطمن بشم بعد) اما الان مشکلی که دارم چون سرعت چرخش فن ها رو می خوام از مادربرد کنترل کنم و منم هردوتا سوکت cha-fan رو به فن های rgb وصل کردم الان ایا راهی هست که سرعت رو با مادربرد کنترل کنم؟چون فکر نکنم مبدلی باشه که دوتا فن رو به یک سوکت  cha-fan روی مادربرد وصل کنم.البته اینم بگم یه سوکت aio_pump هم روی مادربرد دارم که خالیه چون کولر مایع ندارم نمیدونم میشه فنهای هوراکان رو به اون بست یا خیر.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
(07-31-2021, 05:43 PM)fernas نوشته است: من کیس استیاک دارم دوتا فن جلوش رو از فن های rgb گرین گذاشتم و نور و چرخشش رو از طریق مادربرد asus b360 tuf pro gaming انجام میدم که دوتا سوکت cha-fan داره که هر دوتا فن رو به هرکدوم از اینا وصل کردم.الان می خوام فن پشتی و بالایی کیس رو هم عوض کنم و از مدل های argb huracan گرین ببندم چون مادربردم سوکت argb نداره نورپردازی رو از طریق کنترلر فن می خام انجام بدم(البته هنوز این فنای هوراکان رو نخریدم قبل از خرید میخام مطمن بشم بعد) اما الان مشکلی که دارم چون سرعت چرخش فن ها رو می خوام از مادربرد کنترل کنم و منم هردوتا سوکت cha-fan رو به فن های rgb وصل کردم الان ایا راهی هست که سرعت رو با مادربرد کنترل کنم؟چون فکر نکنم مبدلی باشه که دوتا فن رو به یک سوکت  cha-fan روی مادربرد وصل کنم.البته اینم بگم یه  سوکت aio_pump  هم روی مادربرد دارم که خالیه چون کولر مایع ندارم نمیدونم میشه فنهای هوراکان رو به اون بست یا خیر.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام. از همون سوکت AIO PUMP استفاده کنید. مشکلی نداره. اگر به مشکل برخوردید اینجا مطرح کنید.
پاسخ
پس بدون مشکل کار میکنه.ببخشید اما شنیدم که میگن این aio pump همیشه با حداکثر سرعت کار میکنه ایا درسته؟یا پیشفرضش همینه و با برنامه کنترل سرعت فن میشه کنترل کرد؟و یک مورد هم اینکه این سوکت امپر بیشتری داره برای فن ها که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ
(08-02-2021, 06:17 PM)fernas نوشته است: پس بدون مشکل کار میکنه.ببخشید اما شنیدم که میگن این aio pump همیشه با حداکثر سرعت کار میکنه ایا درسته؟یا پیشفرضش همینه و با برنامه کنترل سرعت فن میشه کنترل کرد؟و یک مورد هم اینکه این سوکت امپر بیشتری داره برای فن ها که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

به احتمال زیاد به صورت پیش فرض روی حداکثر سرعت تنظیم شده که میشه تنظیماتش رو در بایوس تغییر داد. پتانسیل جریان بیشتر مشکلی ایجاد نمیکنه. این مصرف کننده است که شدت جریان رو تعیین می کنه.

به احتمال زیاد با نرم افزار امکان تنظیم سرعت وجود نداره. در این فن با توجه به دمای پردازنده سرعت چرخش فن ها تغییر خواهد کرد. مگر اینکه سوکت PWM هاب فن ها رو به CPU_FAN متصل کنید.
پاسخ
(08-02-2021, 08:22 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است:
(08-02-2021, 06:17 PM)fernas نوشته است: پس بدون مشکل کار میکنه.ببخشید اما شنیدم که میگن این aio pump همیشه با حداکثر سرعت کار میکنه ایا درسته؟یا پیشفرضش همینه و با برنامه کنترل سرعت فن میشه کنترل کرد؟و یک مورد هم اینکه این سوکت امپر بیشتری داره برای فن ها که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

به احتمال زیاد به صورت پیش فرض روی حداکثر سرعت تنظیم شده که میشه تنظیماتش رو در بایوس تغییر داد. پتانسیل جریان بیشتر مشکلی ایجاد نمیکنه. این مصرف کننده است که شدت جریان رو تعیین می کنه.

به احتمال زیاد با نرم افزار امکان تنظیم سرعت وجود نداره. در این فن با توجه به دمای پردازنده سرعت چرخش فن ها تغییر خواهد کرد. مگر اینکه سوکت PWM هاب فن ها رو به CPU_FAN متصل کنید.
سلام من فن ها رو به کامپیوترم وصل کردم کابل pwm هم به aio fan وصل کردم کیس رو که روشن کردم فن ها همراه با نورپردازی شروع به چرخیدن کردند.با کنترلر همه چی به خوبی انجام میشه هم نورپردازی هم افزایش و کاهش سرعت فن.بعد دکمه fan auto pwm رو از روی کنترلر زدم تا کنترل چرخش رو خودم انجام بدم و با برنامه ai suite هم دوباره اسکن کردم فنها رو اما برای aio fan چیزی شناسایی نشد به cha fan هم وصل کردم باز اتفاقی نیافتاد.
خاموش کردم کامپیوترو و کابل pwm رو دراوردم  دیدم فنا نمیچرخن با کنترلر سرعت رو کم و  زیاد کردم اون موقع چرخیدن. بعد auto fan رو زدم چون کابل pwm وصل نبود دیگه فنهانچرخیدن . بعد دوباره کابل pwm رو وصل کردم بازم کامپیوتر شناسایی نکرد.نمیدونم کجای کارم اشتباهه.اگرم نیازه تماس بگیرم توضیح بدید.اینم عکسای برنامه هستن یبار به aio fan یبار به cha fan وصل کردم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(08-16-2021, 07:16 PM)fernas نوشته است:
(08-02-2021, 08:22 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است:

سلام من فن ها رو به کامپیوترم وصل کردم کابل pwm هم به aio fan وصل کردم کیس رو که روشن کردم فن ها همراه با نورپردازی شروع به چرخیدن کردند.با کنترلر همه چی به خوبی انجام میشه هم نورپردازی هم افزایش و کاهش سرعت فن.بعد دکمه fan auto pwm رو از روی کنترلر زدم تا کنترل چرخش رو خودم انجام بدم و با برنامه ai suite هم دوباره اسکن کردم فنها رو اما برای aio fan چیزی شناسایی نشد به cha fan هم وصل کردم باز اتفاقی نیافتاد.
خاموش کردم کامپیوترو و کابل pwm رو دراوردم  دیدم فنا نمیچرخن با کنترلر سرعت رو کم و  زیاد کردم اون موقع چرخیدن. بعد auto fan رو زدم چون کابل pwm وصل نبود دیگه فنهانچرخیدن . بعد دوباره کابل pwm رو وصل کردم بازم کامپیوتر شناسایی نکرد.نمیدونم کجای کارم اشتباهه.اگرم نیازه تماس بگیرم توضیح بدید.اینم عکسای برنامه هستن یبار به aio fan یبار به cha fan وصل کردم.

سلام سوکت PWM کنترلر فن های هوراکان فقط ورودی هست و قابلیت مانیتورینگ نداره (سرعت چرخش فن ها نمایش داده نمیشه) شما برای سوکت PWM رو به همون AIO متصل کنید و به صورت دستی درصد سیگنال PWM چرخش فن ها رو تعیین کنید.
پاسخ
اگر عکسها رو نگاه کنید من هرقدر اون دایره های ابی رو بالا پایین کردم و تایید رو زدم سرعت چرخش فن ها هیچ تغییر نکرد و همه ش تو دور اخر بود.با کنترلر میتونم کاهش بدم اما وقتی دکمه auto fan کنترلر رو میزنم باز میرن رو حداکثر سرعت و قابل تغییر نیست .فکر کنم کامپیوترم اصلا شناسایی نمی کنه فن ها رو نمیدونم .امکانش هست در سایت گرین کنار مشخصات فن در قسمت ویدئو یه فیلم اموزشی کوچیک در این زمینه قرار بدید؟
پاسخ
شما یه تستی بکنید. سوکت PWM کیت فن هوراکان رو به CPU_FAN و فن CPU رو به AIO PUMP متصل کنید. در این حالت عملکرد کنترل سرعت فن ها کار خواهد کرد.
پاسخ
(08-17-2021, 08:10 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است: شما یه تستی بکنید. سوکت PWM کیت فن هوراکان رو به CPU_FAN و فن CPU رو به AIO PUMP متصل کنید. در این حالت عملکرد کنترل سرعت فن ها کار خواهد کرد.
اقای موسوی من اگه cpu رو به سوکت دیگه ای مثلا aio pump وصل کنم موقع روشن شدن سیستم خطا نمیده که پردازنده فنش به fan cpu وصل نیست؟چون شنیدم اگه فن وصل نباشه اخطار میده و بالا نمیاد؟اگر تو سوکت های دیگه شناسایی نشه تو این هم شاید شناسایی نشه ها  خب مادربرد یکیه فرقی بین سوکت ها هست مگه؟(امکانش هست یه جایی اشتباه کرده باشم؟وقتی سیستم رو روشن میکردم فنا میچرخیدن بعد موقع بالا اومدن ویندوز مستقیم برم برنامه ai suite رو بزنم و اسکن کنم؟از کنترلر که لازم نیس دکمه ای مثل auto fan بزنم؟)
پاسخ
(08-18-2021, 12:00 PM)fernas نوشته است:
(08-17-2021, 08:10 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است: شما یه تستی بکنید. سوکت PWM کیت فن هوراکان رو به CPU_FAN و فن CPU رو به AIO PUMP متصل کنید. در این حالت عملکرد کنترل سرعت فن ها کار خواهد کرد.
اقای موسوی من اگه cpu رو به سوکت دیگه ای مثلا aio pump وصل کنم موقع روشن شدن سیستم خطا نمیده که پردازنده فنش به fan cpu وصل نیست؟چون شنیدم اگه فن وصل نباشه اخطار میده و بالا نمیاد؟اگر تو سوکت های دیگه شناسایی نشه تو این هم شاید شناسایی نشه ها  خب مادربرد یکیه فرقی بین سوکت ها هست مگه؟(امکانش هست یه جایی اشتباه کرده باشم؟وقتی سیستم رو روشن میکردم فنا میچرخیدن بعد موقع بالا اومدن ویندوز مستقیم برم برنامه ai suite رو بزنم و اسکن کنم؟از کنترلر که لازم نیس دکمه ای مثل auto fan بزنم؟)

بله اخطار میده. بنده عرض کردم فقط تست کنید. سوکت فن پردازنده با بقیه سوکت عملکرد متفاوتی داره. برای فعال سازی همگام سازی سرعت چرخش فن ها باید دکمه FAN AUTO رو روی ریموت کنترل بزنید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان