green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در واتر کولر گرین GLC240-EVO
سلام و وقت شما بخیر
اول از همه تشکر میکنم از گرین بابت محصولات با کیفیتی که داشته.
من از گرین کیس وایپر و کولر GLC240-EVO رو چند سال قبل برای سیستم کارم خریدم و هر از روزی که استفاده کردم هیچ مشکلی نداشتم و واقعا از کیفیت ساخت محصولات راضی هستم

متاسفانه امروز متوجه شدم که  واتر کولر GLC240-EVO بعد از چند سال کار دچار مشکل شده. بعد از روشن کردن سیستم و گذشتن چند دقیقه دمای CPU بالای 80 درجه رفته و فن های کولر در حداکثر سرعت بودن
بعد بررسی ایرادات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری، واتر کولر رو از روی CPU جدا کردم و سیلیکون جدید زدم گفتم شاید مشکل از این باشه اما حل نشد.

الان در ظاهر پمپ روشن هست و صدای کارش میاد، روی نمایشگر هم دور موتور و دما رو دقیق نشون میده و مشکلی نیست
فن ها هم درست کار میکنن و مشکلی ندارن

اما وقتی لوله ها رو لمس میکنم گرما در جریان نیست و اصلا هیچ جریانی برای مایع داخل حس نمیکنم. قسمت رادیاتور هم به هیچ عنوان گرم نمیشه و گرما فقط در قسمت پمپ و چند سانتی متر از شلنگ میمونه
کولر رو باز کردم کامل از روی کیس و جهتش رو تغییر دادم که شاید حباب باشه اما در نهایت به نظر میاد صدای مایع داخل غیر طبیعی زیاده. انگار مایع تبخیر شده و کمه و پمپ نمیتونه گردش انجام بده. ( از چند وقت پیش صدای پمپ بیشتر شده بود و انگار حباب داشت )

کارانتی نداره که بخوام از گارانتی استفاده کنم اما لطفا اگر ارسال به شرکت برای تعمیر با هزینه ممکن است من رو راهنمایی کنید.

همچنین چون سیستم کاری هست نمیتونم سیستم رو غیر فعال نگه دارم. لطفا واترکولر مناسب دیگه ای که از سوکت 1151 و سوکت 1700 پشتیبانی کنه رو معرفی کنید که خرید کنم.
پاسخ
(03-09-2023, 03:15 AM)mr.mahdi.j نوشته است: سلام و وقت شما بخیر
اول از همه تشکر میکنم از گرین بابت محصولات با کیفیتی که داشته.
من از گرین کیس وایپر و کولر GLC240-EVO رو چند سال قبل برای سیستم کارم خریدم و هر از روزی که استفاده کردم هیچ مشکلی نداشتم و واقعا از کیفیت ساخت محصولات راضی هستم

متاسفانه امروز متوجه شدم که  واتر کولر GLC240-EVO بعد از چند سال کار دچار مشکل شده. بعد از روشن کردن سیستم و گذشتن چند دقیقه دمای CPU بالای 80 درجه رفته و فن های کولر در حداکثر سرعت بودن
بعد بررسی ایرادات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری، واتر کولر رو از روی CPU جدا کردم و سیلیکون جدید زدم گفتم شاید مشکل از این باشه اما حل نشد.

الان در ظاهر پمپ روشن هست و صدای کارش میاد، روی نمایشگر هم دور موتور و دما رو دقیق نشون میده و مشکلی نیست
فن ها هم درست کار میکنن و مشکلی ندارن

اما وقتی لوله ها رو لمس میکنم گرما در جریان نیست و اصلا هیچ جریانی برای مایع داخل حس نمیکنم. قسمت رادیاتور هم به هیچ عنوان گرم نمیشه و گرما فقط در قسمت پمپ و چند سانتی متر از شلنگ میمونه
کولر رو باز کردم کامل از روی کیس و جهتش رو تغییر دادم که شاید حباب باشه اما در نهایت به نظر میاد صدای مایع داخل غیر طبیعی زیاده. انگار مایع تبخیر شده و کمه و پمپ نمیتونه گردش انجام بده. ( از چند وقت پیش صدای پمپ بیشتر شده بود و انگار حباب داشت )

کارانتی نداره که بخوام از گارانتی استفاده کنم اما لطفا اگر ارسال به شرکت برای تعمیر با هزینه ممکن است من رو راهنمایی کنید.

همچنین چون سیستم کاری هست نمیتونم سیستم رو غیر فعال نگه دارم. لطفا واترکولر مناسب دیگه ای که از سوکت 1151 و سوکت 1700 پشتیبانی کنه رو معرفی کنید که خرید کنم.

سلام. همکاران بنده در بخش خدمات پس از فروش با دریافت هزینه خنک کننده شما رو سرویس خواهند کرد. جهت انجام این امر، لطفا دستگاه معیوب رو به نزدیک ترین نمایندگی خدمات پس ازفروش تحویل بدید.

در صورتی که نیاز به خنک کننده جایگزین دارید می تونید مدل جدید تر GREEN GLACIER 240 ARGB رو تهیه کنید.
پاسخ
سلام وقت بخیر من GLACIER ۲۴۰ دو فن دارم مشکلی که برام ایجاد شده اینه که موقع روشن شدن سیستم از موتور انتقال حرارت صدای خرخر میاد موقع چرخیدن ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
(06-29-2023, 08:00 AM)meysam0662 نوشته است: سلام وقت بخیر من GLACIER ۲۴۰ دو فن دارم مشکلی که برام ایجاد شده اینه که موقع روشن شدن سیستم از موتور انتقال حرارت صدای خرخر میاد موقع چرخیدن ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. مدل دقیق خنک کننده چیه و چه قدر از عمر دستگاه میگذره؟ این صدا بعد از چند دقیقه قطع میشه یا همیشه هست؟
پاسخ
مدل glacier 240 ،تقریبا دو سال از عمرش میگذره، اولش صداش زیاده بعد از چند دقیقه کار کم میشه ولی قطع نمیشه
پاسخ
(06-29-2023, 03:03 PM)meysam0662 نوشته است: مدل glacier 240 ،تقریبا دو سال از عمرش میگذره، اولش صداش زیاده بعد از چند دقیقه کار کم میشه ولی قطع نمیشه

خنک کننده شما نیاز به سرویس مایع خنک کننده داره. به گارانتی گرین مراجعه کنید.
پاسخ
سلام
وقت بخیر
من یه واتر کولر 360evo دارم که شاید در مجموع حدودا یک ماه کار کرده باشه
(حدود یک سال و نیم میشه که سیستم رو جمع کردم)

چند ساعت پیش به محض اینکه سیستم رو روشن کردم متوجه صدای بلند فن ها شدم وقتی سرعت فن ها رو دیدم که ۸ هزار و خورده ای دور در دقیقه بود تعجب کردم
با خودم فکر کردم شاید تنظیمات بایوس به هم ریخته
سریع ریستارت کردم و سیستم تو حالت بود پیام cpu over temperature رو داد وارد بایوس که شدم دیدم دما روی ۸۸ هست
تنظیمات هم درست بود و مشکلی نداشت

قبلاً که روشن می کردم سرعت حدود ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ بود و دما هم حدودا ۳۸-۳۹ که گاهی اوقات بسته به کاری که میکردم تا ۴۳-۴۴ بالا می‌رفت

مشخصات سیستم هم
I9 12900k
Asus Z690p
32GB ram Corsair
Power GP700A GFD
GPU Asus GTX750ti (می‌دونم مناسب این سیستم نیست ولی خب بودجه برای خرید گرافیک نداشتم مجبور شدم اینو بندازم روش)

راستی موقعی که میخواستم کیس رو بلند کنم بذارم سر جایش متوجه یه صدایی شبیه به حباب توی آب هم شدم
این صدا طبیعی هستش یا نه

الان من باید چه کنم
سیستم رو تماما نو خریدم

جعبه و فاکتور خرید و ... هست اما متاسفانه کارت گارانتی واتر کولر رو پیدا نمیکنم

راهی هست که راهنمایی کنید تا مشکلم سریع حل بشه(بدون ارسال به گارانتی) مثل هواگیری چیزی چون نیاز شدید دارم به کامپیوترم
پاسخ
(01-11-2024, 03:26 AM)Nemidonam نوشته است: سلام
وقت بخیر
من یه واتر کولر 360evo دارم که شاید در مجموع حدودا یک ماه کار کرده باشه
(حدود یک سال و نیم میشه که سیستم رو جمع کردم)

چند ساعت پیش به محض اینکه سیستم رو روشن کردم متوجه صدای بلند فن ها شدم وقتی سرعت فن ها رو دیدم که ۸ هزار و خورده ای دور در دقیقه بود تعجب کردم
با خودم فکر کردم شاید تنظیمات بایوس به هم ریخته
سریع ریستارت کردم و سیستم تو حالت بود پیام cpu over temperature رو داد وارد بایوس که شدم دیدم دما روی ۸۸ هست
تنظیمات هم درست بود و مشکلی نداشت

قبلاً که روشن می کردم سرعت حدود ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ بود و دما هم حدودا ۳۸-۳۹ که گاهی اوقات بسته به کاری که میکردم تا ۴۳-۴۴ بالا می‌رفت

مشخصات سیستم هم
I9 12900k
Asus Z690p
32GB ram Corsair
Power GP700A GFD
GPU Asus GTX750ti (می‌دونم مناسب این سیستم نیست ولی خب بودجه برای خرید گرافیک نداشتم مجبور شدم اینو بندازم روش)

راستی موقعی که میخواستم کیس رو بلند کنم بذارم سر جایش متوجه یه صدایی شبیه به حباب توی آب هم شدم
این صدا طبیعی هستش یا نه

الان من باید چه کنم
سیستم رو تماما نو خریدم

جعبه و فاکتور خرید و ... هست اما متاسفانه کارت گارانتی واتر کولر رو پیدا نمیکنم

راهی هست که راهنمایی کنید تا مشکلم سریع حل بشه(بدون ارسال به گارانتی) مثل هواگیری چیزی چون نیاز شدید دارم به کامپیوترم

سلام. احتمالا پمپ خنک کننده شما معیوب شده و باید بررسی بشه. می بایست لطف کنید و خنک کننده و جعبه اون رو به گارانتی ارسال کنید. همکاران بنده سعی می کنند در سریع ترین زمان ممکن مشکل خنک کننده شما رو حل کنند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان