green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین حالت برای نصب محل رادیاتور خنک کننده آبی
سلام دوستان گرامی
برای نصب رادیاتور های خنک کننده های آبی در داخل کیس محل های متنوعی وجود داره. تو یوتیوب دنبال بهترین پوزیشن برای نصب رادیاتور بودم که فیلم جالبی رو دیدم البته لینکشو براتون میذارم ولی خلاصه حرفهای اونو براتون بصورت یه فایل تصویری در آوردم که امیدوارم بدردتون بخوره. البته میدونم که در نصب بعضی ها با محدودیت فضا در کیسشون مواجه هستند ولی شاید بشه با کمی جابجایی یکی از حالتهای مناسب تر رو پیدا کرد. با تشکر از همگی.

لینک: https://www.youtube.com/watch?v=DKwA7ygTJn0

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
کاملا درسته دوست عزیز، به نظر منم بهترین حالت بستن کولر تو سقف کیس هست (شکل شماره 5). متاسفانه خیلی از کمپانی های تولید کننده کولر هم برای نمایش بهتر محصولاتشون تو عکس ها کولر رو عمودی میبندن. در واقع مسئله اینه که همیشه مقدار کمی هوا داخل کولرهای سیکل بسته قرار میدن که فکر میکنم دلیلش در نظر گرفتن افزایش حجم آب در اثر بالا رفتن دما تو لود هست یعنی اگر کل سیکل رو از کولانت پر میکردند در اون صورت وقتی گرم میشد فضا برای انبساط نداشت( البته این استنباط منه شاید دقیق نباشه).
در نتیجه تو یک سیکل بسته هوا همیشه به سمت بالاترین نقطه حرکت میکنه پس همیشه باید رادیاتور تو سطحی بالاتر از پمپ قرار بگیره یعنی شکل شماره 5 بهترین حالته. برای کساییکه مجبورن عمودی ببندن هم سطح رادیاتور باید بالاتر از پمپ باشه و ورودی رادیات هم به سمت پایین باشه چون در اینصورت هواییکه بالای رادیاتور جمع میشه دیگه نمیتونه وارد سیکل بشه (یعنی شکل شماره 4 رو رادیاتور سر جاش 180 درجه بچرخه حالا چه جلو چه عقب کیس.)
این فیلمم خوبه کامل توضیح داده:

https://www.youtube.com/watch?v=BbGomv19...=5&t=1050s

پاسخ
Thumbs Down 
سلام. خیلی خیلی ممنون بابت مطلب بسیار خوب و آموزنده.
پاسخ
با تشکر از ادمین و دوست گرامی. اگر فیلم رو دیده باشید طرف تاکید داره که سطح رادیاتور جاییه که لوله ها ازش بیرون میان و در حالت 4 که شما میفرمایید لوله ها به طرف پایین باشه تو فیلم همین حالتی رو که کشیدم تاکید میکنه چون میگه اگر لوله ها به طرف پایین بسته بشه هوا در بالا گیر میافته و فشار پمپ نمیتونه اونو به حرکت دربیاره در نتیجه به پمپ فشار میاد و در دراز مدت صدمه میبینه. البته من فقط حرفهای اونو میگم خودم نظری در این مورد ندارم. دیروز که رادیاتور رو بستم دیدم مثل شکل 2 است که باید دوباره باز کنم به سقف ببندم.
پاسخ
فیلمی که شما فرستادید رو یکبار کامل دیدم توضیحات خوبی داده و خیلی جالبه که اتفاقاً تو همون روش نسب عمودی با شخصی که تو ویدیوی ارسالی بنده بود اختلاف نظر داشت و به نظر منم استدلالش منطقی بود چون خیلی بعیده تو این حالت نصب (عمودی و لوله ها بالا- شکل4) هواییکه از طریق لوله ورودی وارد محفظه ورودی رادیات شده بتونه طول رادیات رو به سمت پایین حرکت کنه و مجدد به سمت بالا و مسیر خروجی برگرده و به دنبال اون وارد پمپ و ایجاد نویز و مشکل برای پمپ بشه.

اتفاقاً به نظرم هدف از تعبیه مخازنی که دو طرف رادیاتور وجود داره همین گیر انداختن هواست تا به این ترتیب از ورودش به داخل چرخه آب تا جای ممکن جلوگیری بشه تا چرخه بی صدا و یکدستی داشته باشیم البته هیچوقت به پای سیکل باز نمیرسه.

اون قسمت فیلم هم که روش آزاد کردن هوای گیر افتاده داخل پمپ رو آموزش میداد خیلی کاربردی بود.(دقیقه 9:10)

درکل به نصب افقی در زیر سقف کیس اولویت داده و در مواقعی هم که عمودی قراره نصب شه باید دقت بشه که حتما پمپ همسطح یا بالاتر از رادیاتور نباشه و احتمالاً یه ضعفی هم که نصب عمودی داره اینه که بسته به شرایط ممکنه کمی صدای قل قل آب در قسمت بالای رادیاتور شنیده بشه.
با این حال منم تخصصی تو این مسایل ندارم و نتیجه ای که گرفتم صرفا بر اساس درک خودم از گشت و گذاری بوده که تو اینترنت داشتم.
در نهایت به عزیزانی که کلوزلوپ دارن توصیه میکنم حتما این دوتا ویدیو رو ببینن و تشکر میکنم از استارتر محترم.
پاسخ
سلام وقت بخیر 
آخرش کدوم حالت بجز حالت بالای کیس بهتر هستش ؟!
 محل اتصال شیلنگ ها به رادیات به صورت عمودی بالا باشه یا محل اتصال شیلنگ ها به رادیات پایین باشه که هوا بره بالا ؟؟؟
خواهشا  اینو بهتر توضیح بدید چون من کیس z4دارم و مجبورم جلو ببدنم و از ۳۶۰ evo استفاده میکنم .
باتشکر

پاسخ
(12-09-2023, 05:42 PM)Saeedi355 نوشته است: سلام وقت بخیر 
آخرش کدوم حالت بجز حالت بالای کیس بهتر هستش ؟!
 محل اتصال شیلنگ ها به رادیات به صورت عمودی بالا باشه یا محل اتصال شیلنگ ها به رادیات پایین باشه که هوا بره بالا ؟؟؟
خواهشا  اینو بهتر توضیح بدید چون من کیس z4دارم و مجبورم جلو ببدنم و از ۳۶۰ evo استفاده میکنم .
باتشکر

درود بر شما،
به نحوی که بستید واترکولر رو درست می باشد.
در کیس شما اصلا نمی توانید لوله ها را در پایین قرار دهید چون به کیج هاردها و پاور گیر می کند.
با سپاس
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان