green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCIE Gen 5 PSU سازگاری با نسل پنجم اتصال برق کارت گرافیک (کابل 600وات)
سلام، من علیرضا هستم و اخیرا پاور GP1200B-OCDG برای سیستمم تهیه کردم. پس از بررسی ملحقات متوجه شدم این پاور کابل PCI-E 5.0 به همراه نداره.
با توجه به اینکه کارت گرافیک های بالا رده جدید با مصرف برق بالا (600وات) از اتصال برق PCI-E 5.0 پشتیبانی می کنند. آیا این پاور از این ویژگی پشتیبانی می کنه ؟ و آیا گرین کابل مربوطه را تولید کرده ؟
لازمه ذکر کنم مثلا کورسیر کابل مبدلی تولید کرده که از سوکت بلا استفاده PCI-E (سوکت هشتم) که خالی هست برای انتقال دیتا استفاده میکنه و با تهیه این کابل عملا برای کارت گرافیک های بالا رده به جای اتصال 4 کابل و کاهش پرفورمنس کارت گرافیک و فشار بر PSU، شما یک کابل با این امکان و قابلیت انتقال 600وات استفاده میکنید و عملا به منظور مدیریت انرژی، این سیم ارتباط دیتا را بین کارت گرافیک و پاور برقرار میکنه

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(10-14-2022, 02:38 PM)seasonsight نوشته است: سلام، من علیرضا هستم و اخیرا پاور GP1200B-OCDG برای سیستمم تهیه کردم. پس از بررسی ملحقات متوجه شدم این پاور کابل PCI-E 5.0 به همراه نداره.
با توجه به اینکه کارت گرافیک های بالا رده جدید با مصرف برق بالا (600وات) از اتصال برق PCI-E 5.0 پشتیبانی می کنند. آیا این پاور از این ویژگی پشتیبانی می کنه ؟ و آیا گرین کابل مربوطه را تولید کرده ؟
لازمه ذکر کنم مثلا کورسیر کابل مبدلی تولید کرده که از سوکت بلا استفاده PCI-E (سوکت هشتم) که خالی هست برای انتقال دیتا استفاده میکنه و با تهیه این کابل عملا برای کارت گرافیک های بالا رده به جای اتصال 4 کابل و کاهش پرفورمنس کارت گرافیک و فشار بر PSU، شما یک کابل با این امکان و قابلیت انتقال 600وات استفاده میکنید و عملا به منظور مدیریت انرژی، این سیم ارتباط دیتا را بین کارت گرافیک و پاور برقرار میکنه

سلام. کابل مورد نظر شما همراه با کارت های گرافیک دارای این سوکت عرضه میشه. نیازی به تهیه این کابل به صورت مجزا نخواهید داشت. پاورهای OCDG گرین از استاندارد ATX 3.0 پشتیبانی نمی کنند ولی با توجه به رنج توان و رگولاسیون دقیق و ریپل بسیار پایین در صورت وجود تبدیل های 600W استاندارد قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیک پرمصرف مانند RTX 4090/4080 را دارا می باشند.

ضمناً پاورهای مبتنی بر استاندارد ATX 3.0 گرین طی ماه های پایانی سال جاری روانه بازار خواهند شد.
پاسخ
(10-14-2022, 06:06 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است:
(10-14-2022, 02:38 PM)seasonsight نوشته است: سلام، من علیرضا هستم و اخیرا پاور GP1200B-OCDG برای سیستمم تهیه کردم. پس از بررسی ملحقات متوجه شدم این پاور کابل PCI-E 5.0 به همراه نداره.

سلام. کابل مورد نظر شما همراه با کارت های گرافیک دارای این سوکت عرضه میشه. نیازی به تهیه این کابل به صورت مجزا نخواهید داشت. پاورهای OCDG گرین از استاندارد ATX 3.0 پشتیبانی نمی کنند ولی با توجه به رنج توان و رگولاسیون دقیق و ریپل بسیار پایین در صورت وجود تبدیل های 600W استاندارد قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیک پرمصرف مانند RTX 4090/4080 را دارا می باشند.

ضمناً پاورهای مبتنی بر استاندارد ATX 3.0 گرین طی ماه های پایانی سال جاری روانه بازار خواهند شد.
سلام و سپاس از توضیحات
با توجه به اینکه من در این پاور ۳درگاه خروجی PCI-E دارم و ورودی کابل تبدیل کارت گرافیک ۴درگاه داره، به نظر شما الگوی اتصال مهم هست؟
مثلا من میتونم از ۲ کابل با دو خروجی برای هر چهارتا ورودی گرافیک استفاده کنم؟ و کشش جریان ۳۰۰وات برای هر کابل مشکلی پیش نمیاره؟
پاسخ
(10-14-2022, 11:32 PM)seasonsight نوشته است:
(10-14-2022, 06:06 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است:

سلام و سپاس از توضیحات
با توجه به اینکه من در این پاور ۳درگاه خروجی PCI-E دارم و ورودی کابل تبدیل کارت گرافیک ۴درگاه داره، به نظر شما الگوی اتصال مهم هست؟
مثلا من میتونم از ۲ کابل با دو خروجی برای هر چهارتا ورودی گرافیک استفاده کنم؟ و کشش جریان ۳۰۰وات برای هر کابل مشکلی پیش نمیاره؟

پاور شما 3 خروجی 12 پین مخصوص PCIe داره که هر یک از این کانکتورها قابلیت انشعاب 4 کانکتور 2+6 پین PCIe با توان هر یک 150W را دارند. یعنی هر یک از اون کانکتورهای 12 پین روی بخش ماژولار پاور به راحتی قابلیت ارائه تا 600W توان را دارا می باشند. الگو اتصال مهم نیست. ولی برای کاهش فشار روی کانکتورهای بخش ماژولار پاور پیشنهاد می کنیم از هر کانکتور 12 پین 2 خروجی دریافت کنید.
پاسخ
سلام چون این تاپیک به نوعی مرتبط با سوالم بود دیگه تاپیک جدید باز نکردم.
گرین برنامه ای برای برروزرسانی و یا ورژن جدیدتر پاورهای ocdg نداره؟ ساپورت ATX3 و PCI5 مد نظرم هست.
پاسخ
(06-16-2023, 01:49 PM)maximal10 نوشته است: سلام چون این تاپیک به نوعی مرتبط با سوالم بود دیگه تاپیک جدید باز نکردم.
گرین برنامه ای برای برروزرسانی و یا ورژن جدیدتر پاورهای ocdg نداره؟ ساپورت ATX3 و PCI5 مد نظرم هست.

سلام. بله. منتهی اغلب پاورهایی که هم اکنون در بازار هستند مدل های بهینه سازی شده و ارتقاء یافته پاورهای با استاندارد ATX12V V2.53 هستند که کانکتور PCIe 5.0 بهشون اضافه شده. پاورهای مبتنی بر استاندارد ATX 3.0 گرین در 3 مدل نیمه ماژولار و 3 مدل تمام ماژولار با توان های در رنج 600W-1300W از پایه طراحی شده بر اساس استاندارد ATX 3.0 احتمالا در اواخر پاییز یا اوایل زمستان امسال روانه بازار خواهند شد.

ضمناً پاورهای خانواده OCDG و OCPT دیگر بروزرسانی نخواهند شد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان