green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قفل شدن پمپ آب
سلام من دو هفتست که یه سیستم اسمبل کردم مادر برد گیگابایت b660 و سوکت ۱۷۰۰.یه گلیسر ۱۲۰انداختم روش اوایل یبار سیستم رو روشن کردم دیدم دور پمپ روی صفر هست و پمپ کار نمیکنه و دمای cpu زیاد میشه. سیستم رو چند بار ری استارت کردم تا درست شد این اتفاق نیافتاد تا این یکی دو روز اخیر که اتفاق دائم شده و برای اینکه بتونم کار کنم باید ری استارت کنم سیستم رو .چند ساعت بعد اگر سیستم رو دوباره روشن کنم برا استفاده دوباره روز از نو روزی از نو دوباره دور پمپ رو صفر میزنه .

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(08-01-2022, 05:11 PM)beramorn نوشته است: سلام من دو هفتست که یه سیستم اسمبل کردم مادر برد گیگابایت b660 و سوکت ۱۷۰۰.یه گلیسر ۱۲۰انداختم روش اوایل یبار سیستم رو روشن کردم دیدم دور پمپ روی صفر هست و پمپ کار نمیکنه و دمای cpu زیاد میشه. سیستم رو چند بار ری استارت کردم تا درست شد این اتفاق نیافتاد تا این یکی دو روز اخیر که اتفاق دائم شده و برای اینکه بتونم کار کنم باید ری استارت کنم سیستم رو .چند ساعت بعد اگر سیستم رو دوباره روشن کنم برا استفاده دوباره روز از نو روزی از نو دوباره دور پمپ رو صفر میزنه .

سلام. لطفاً کانکتور سه پین مربوط به پمپ خنک کننده آبی رو AIO-PUMP مادربرد وصل کنید و تمامی گزینه های کنترل سرعت این کانکتور رو خاموش کنید. توجه داشته باشید که پمپ در این خنک کننده آبی همواره باید با حداکثر سرعت کار کنه.
پاسخ
والا همه سوکتای مادر برد رو چک کردم همچین چیزی نیست راه دیگه ای داره الان به سوکت های فن وصله از بایوس میشه دورش رو روی حد اکثر گذاشت؟؟؟؟؟یا تبدیلی هست که مستقیم به پاور وصل شه؟ساتا به سه پین مثلا
پاسخ
(08-01-2022, 07:46 PM)beramorn نوشته است: والا همه سوکتای مادر برد رو چک کردم همچین چیزی نیست راه دیگه ای داره الان به سوکت های فن وصله از بایوس میشه دورش رو روی حد اکثر گذاشت؟؟؟؟؟یا تبدیلی هست که مستقیم به پاور وصل شه؟ساتا به سه پین مثلا

مدل دقیق مادربردتون چیه؟
پاسخ
Gigabyte b660m ds3h ddr4
پاسخ
(08-01-2022, 11:06 PM)beramorn نوشته است: Gigabyte b660m ds3h ddr4

چک کردم. مادربرد شما سوکت مورد نظر رو نداره. تو تنظیمات مربوط به هدر فنی که پمپ رو به اون متصل کردید در بایوس مادربرد گزینه های Smart fan رو خاموش کنید. مشکلتون حل میشه.
پاسخ
سپاس از همکاریتون
پاسخ
سلام بازم همون مشکل از بایوس‌ هم دور فن رو زیاد کردم و گزینه اسمارت رو خاموش کردم ولی انگار مادر برد واتر کولینگه رو نمیشناسه اصلا بعنوان فن تشخیصش نمیده

سوکت سه پین ذو که میکشم میزنم جا درست میشه
پاسخ
(08-04-2022, 01:19 PM)beramorn نوشته است: سلام بازم همون مشکل از بایوس‌ هم دور فن رو زیاد کردم و گزینه اسمارت رو خاموش کردم ولی انگار مادر برد واتر کولینگه رو نمیشناسه اصلا بعنوان فن تشخیصش نمیده

سوکت سه پین ذو که میکشم میزنم جا درست میشه

معمولا پمپ خنک کننده های آبی به دلیل 9 پل بودن و تفاوت ساختار با فن در بایوس بعضی از مادربردها شناسایی نمی شوند.

الان مشکل شما اینه که باز هم پمپ خاموش میشه و صفحه نمایش اون از کار میفته؟

اگر مشکل پابرجاست به گارانتی گرین مراجعه کنید.
پاسخ
دما رو میزنه ولی دور پمپ رو ۴ تا صفر نشون میده صفحه نمایشم روشن میشه ولی گویا پمپ اف میمونه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان