green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشکال در فن haf
با درود

دو سه تا از فنهای haf من دچار مشکل شدند و با لرزش شدید و صدا کار می کنند
ظاهرا این فنها قسمت متحرک به راحتی جدا میشه برای سرویس
آیا سرویس می تونه مشکل بالا رو حل کنه؟
آیا سرویس باعث ابطال گارانتی میشه؟
برای سرویس کردن نیاز به استفاده از گریس و ... در مرحله آخر هست ؟ و اگر بله چه نوع روانکننده ای توصیه میشه

با سپاس
پاسخ
(04-10-2022, 12:28 PM)Babak نوشته است: با درود

دو سه تا از فنهای haf من دچار مشکل شدند و با لرزش شدید و صدا کار می کنند
ظاهرا این فنها قسمت متحرک به راحتی جدا میشه برای سرویس
آیا سرویس باعث ابطال گارانتی میشه؟
برای سرویس کردن نیاز به استفاده از گریس و ... در مرحله آخر هست ؟ و اگر بله چه نوع روانکننده ای توصیه میشه

با سپاس

سلام. در صورتی که فن ها گارانتی دارند حتما جهت سرویس به گارانتی مراجعه کنید.

نقل قول: ظاهرا این فنها قسمت متحرک به راحتی جدا میشه برای سرویس

بله تیغه فن ها  به راحتی جدا میشه. احتمال زیاد مشکل با سرویس فن ها حل میشه.

نقل قول: آیا سرویس باعث ابطال گارانتی میشه؟

اگر ضایعه فیزیکی ایجاد بشه باعث ابطال گارانتی خواهد شد.

نقل قول: برای سرویس کردن نیاز به استفاده از گریس و ... در مرحله آخر هست ؟ و اگر بله چه نوع روانکننده ای توصیه میشه

بله. بهتره از گریس با مشخصات KF3P-40  یا موارد مشابه استفاده بشه.
پاسخ
سلام خدمت اساتید محترم خصوصا آقای موسوی عزیز.
آقا بنده 15 تا فن گرین گرفتم و سرویس کردن این فن ها برام کمی مبهم و البته مهمه(سعی در افزایش طول عمر اونها دارم)، و البته که چندین روزه دارم در مورد نحوه سرویس فن تحقیق میکنم اما به جواب قطعی نرسیدم.
نکته اول اینکه اگر شفت گریس کاری بشه کافیه؟ و هر چند مدت یکبار این کار رو توصیه میکنید؛ متوجه هستم که این موضوع به عوامل زیادی بستگی داره اما بطور متوسط توصیه شما چند وقت یکبار هست؟
و نکته دوم نوع روانکار هست که البته نوعش رو فرمودید و منم نزدیکترین چیزی که موجود بود رو گرفتم(گریس گرید 3 لیتیومی مخصوص برینگ با درجه کاری مثبت 200)، منتهی میخواستم بدونم که آیا استفاده از روغن در کناره های یاتاقان یا حتی در وسط اون توصیه میشه یا فقط همون گریس رو توصیه میکنید؟(لازم به ذکر هست که روغن رو هم موجود دارم و استفاده ازش دردسری نیست).
پیشاپیش از شما ممنونم.
پاسخ
(01-16-2024, 01:48 PM)BabyBoy نوشته است: سلام خدمت اساتید محترم خصوصا آقای موسوی عزیز.
آقا بنده 15 تا فن گرین گرفتم و سرویس کردن این فن ها برام کمی مبهم و البته مهمه(سعی در افزایش طول عمر اونها دارم)، و البته که چندین روزه دارم در مورد نحوه سرویس فن تحقیق میکنم اما به جواب قطعی نرسیدم.
نکته اول اینکه اگر شفت گریس کاری بشه کافیه؟ و هر چند مدت یکبار این کار رو توصیه میکنید؛ متوجه هستم که این موضوع به عوامل زیادی بستگی داره اما بطور متوسط توصیه شما چند وقت یکبار هست؟
و نکته دوم نوع روانکار هست که البته نوعش رو فرمودید و منم نزدیکترین چیزی که موجود بود رو گرفتم(گریس گرید 3 لیتیومی مخصوص برینگ با درجه کاری مثبت 200)، منتهی میخواستم بدونم که آیا استفاده از روغن در کناره های یاتاقان یا حتی در وسط اون توصیه میشه یا فقط همون گریس رو توصیه میکنید؟(لازم به ذکر هست که روغن رو هم موجود دارم و استفاده ازش دردسری نیست).
پیشاپیش از شما ممنونم.

سلام دوره های سرویس فن های هیدرولیکی و بوشی کاملا به دمای محیط میزان رطوبت و میزان گرد و خاک بستگی داره. ممکنه 6 ماه یک بار نیاز باشه و ممکنه حتی 6 سال یک بار هم نیاز نباشه.

خیر به روغن نیازی نیست و همون گریس مخصوص بهترین روان کننده محسوب میشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان