green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه کردن فن کیس
(08-18-2021, 12:54 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است:
(08-18-2021, 12:00 PM)fernas نوشته است:
(08-17-2021, 08:10 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است: شما یه تستی بکنید. سوکت PWM کیت فن هوراکان رو به CPU_FAN و فن CPU رو به AIO PUMP متصل کنید. در این حالت عملکرد کنترل سرعت فن ها کار خواهد کرد.
اقای موسوی من اگه cpu رو به سوکت دیگه ای مثلا aio pump وصل کنم موقع روشن شدن سیستم خطا نمیده که پردازنده فنش به fan cpu وصل نیست؟چون شنیدم اگه فن وصل نباشه اخطار میده و بالا نمیاد؟اگر تو سوکت های دیگه شناسایی نشه تو این هم شاید شناسایی نشه ها  خب مادربرد یکیه فرقی بین سوکت ها هست مگه؟(امکانش هست یه جایی اشتباه کرده باشم؟وقتی سیستم رو روشن میکردم فنا میچرخیدن بعد موقع بالا اومدن ویندوز مستقیم برم برنامه ai suite رو بزنم و اسکن کنم؟از کنترلر که لازم نیس دکمه ای مثل auto fan بزنم؟)

بله اخطار میده. بنده عرض کردم فقط تست کنید. سوکت فن پردازنده با بقیه سوکت عملکرد متفاوتی داره. برای فعال سازی همگام سازی سرعت چرخش فن ها باید دکمه FAN AUTO رو روی ریموت کنترل بزنید.
سلام.من فن پردازنده رو به aio pump زدم و هوراکان رو به fan cpu زدم.اما ویندوز بالا نیومد و اخطار cpu fan error داد و زیرش هم نوشت f1 رو فشار بدید تا به ستاپ برید وقتی هم میزدم به تنظیمات بایوس می رفت.فن پردازنده هم با اخرین سرعت می چرخید.در قسمت تنظیمات هم رفتم به قسمت کنترل فن ها اونجا عکسشم گذاشتم .همونطور که ملاحظه می کنید سه تا از سوکتها رو میشه تغییر سرعت داد اما aio fan قابل تغییر نبود و با نهایت سرعت می چرخید و از بایوس میشد با گذاشتن روی حالتهای توربو یا استاندارد و ... سرعت هوراکان رو تغییر دادولی خب من فقط به این منظور اینا رو خریدم که از خود سیستم تغییر بدم نه از بایوس در ضمن اینجوری بخوام سرعتشون رو تغییر بدم باید یکی از فن های rgb کیسم رو باید از مدار خارج کنم.اقای موسوی راهی نیست اینا رو از خود ویندوز کنترل کنم؟ممکنه مشکل از فنها باشه ؟اخه نمیخام فقط از کنترلر اونم با دو سرعت کنترل کنم و تازه معلوم نیست کنترلر چه مدت دوام بیاره چون من حداقل روزی دوبار سرعت فنا رو باید کم و  زیاد کنم بخاطر فعالیتهایی که با سیستم دارم تا تهویه بهتر باشه و شاید دکمه هاش خراب بشه.ممنون میشم یه راه حلی برام پیشنهاد بدید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
من هم همچین مشکلی داشتم. یعنی سینک فن هاب فقط با یکی از سوکت های مادربرد کار نمیکرد و با بقیه مشکل نداشت. البته مادربرد من هم ایسوس هست. با تعویض سوکت فن مشکل درست شد و فقط با یکی از سوکت ها کار نمیکرد. مشکل احتمالا از BIOS ایسوس هست. آپدیت BIOS رو امتحان کنید. البته باید روی کنترل اول دکمه ی MB sync رو بزنید و بعد دکمه auto fan تا بتونید از داخل نرم افزار کنترل کنید. نرم افزار هم توصیه میکنم ai suit رو کاملا پاک کنید و از برنامه Fan Control که داخل سایت github هست استفاده کنید، خیلی کامل تر و بهتر هست.
پاسخ
(08-20-2021, 10:44 PM)Alireza.kh نوشته است: من هم همچین مشکلی داشتم. یعنی سینک فن هاب فقط با یکی از سوکت های مادربرد کار نمیکرد و با بقیه مشکل نداشت. البته مادربرد من هم ایسوس هست. با تعویض سوکت فن مشکل درست شد و فقط با یکی از سوکت ها کار نمیکرد. مشکل احتمالا از BIOS ایسوس هست. آپدیت BIOS رو امتحان کنید. البته باید روی کنترل اول دکمه ی MB sync رو بزنید و بعد دکمه auto fan تا بتونید از داخل نرم افزار کنترل کنید. نرم افزار هم توصیه میکنم ai suit رو کاملا پاک کنید و از برنامه Fan Control که داخل سایت github هست استفاده کنید، خیلی کامل تر و بهتر هست.
برای من کلا با هیچ کدوم قابل کنترل نیست.بایوسش هم درسته اخرین ورژن نیست اما موقعی که این فنا تولید شده بود اپدیتش کرده بودم.مگه دکمه MB sync برای سینک شدن نور پردازی نیست؟من من که مادربردم argb نیست پس زدنش چه فایده ای داره؟شما خودتون با کدوم نرم افزار کنترل می کنید سرعت رو؟speedfan یکم پیچیده بنظر میرسه برنامه ایسوس راحتره .
شما وقتی فن ها رو نصب کردید و سیستم رو روشن کردید بدون زدن هیچ دکمه ای سراغ نرم افزار کنترل سرعت رفتید؟یا اولش باید از کنترلر دکمه ای رو بزنیم بعد با نرم افزار سینک کنیم؟
پاسخ
(08-21-2021, 09:11 AM)fernas نوشته است:
(08-20-2021, 10:44 PM)Alireza.kh نوشته است: من هم همچین مشکلی داشتم. یعنی سینک فن هاب فقط با یکی از سوکت های مادربرد کار نمیکرد و با بقیه مشکل نداشت. البته مادربرد من هم ایسوس هست. با تعویض سوکت فن مشکل درست شد و فقط با یکی از سوکت ها کار نمیکرد. مشکل احتمالا از BIOS ایسوس هست. آپدیت BIOS رو امتحان کنید. البته باید روی کنترل اول دکمه ی MB sync رو بزنید و بعد دکمه auto fan تا بتونید از داخل نرم افزار کنترل کنید. نرم افزار هم توصیه میکنم ai suit رو کاملا پاک کنید و از برنامه Fan Control که داخل سایت github هست استفاده کنید، خیلی کامل تر و بهتر هست.
برای من کلا با هیچ کدوم قابل کنترل نیست.بایوسش هم درسته اخرین ورژن نیست اما موقعی که این فنا تولید شده بود اپدیتش کرده بودم.مگه دکمه MB sync برای سینک شدن نور پردازی نیست؟من من که مادربردم argb نیست پس زدنش چه فایده ای داره؟شما خودتون با کدوم نرم افزار کنترل می کنید سرعت رو؟speedfan یکم پیچیده بنظر میرسه برنامه ایسوس راحتره .
شما وقتی فن ها رو نصب کردید و سیستم رو روشن کردید بدون زدن هیچ دکمه ای سراغ نرم افزار کنترل سرعت رفتید؟یا اولش باید از کنترلر دکمه ای رو بزنیم بعد با نرم افزار سینک کنیم؟
اگر مادربردتون argb نداره پس فرقی نمیکنه، همون دکمه pwm باید کاربکنه. اگر این دکمه رو بزنید دیگه هاب همیشه منتظر دستور از نرم افزار میمونه و دیگه نیاز به کار دیگه ای نیست. تا زمانی که دستور نیاد فن ها روی حداکثر دور کار میکنن. من خودم یک عمر از ai suit استفاده میکردم و گذاشتمش کنار و الان از fan control استفاده میکنم. بهترین راه این هست با یک مادربرد دیگه امتحان کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست.
پاسخ
(08-21-2021, 07:30 PM)Alireza.kh نوشته است:
(08-21-2021, 09:11 AM)fernas نوشته است:
اگر مادربردتون argb نداره پس فرقی نمیکنه، همون دکمه pwm باید کاربکنه. اگر این دکمه رو بزنید دیگه هاب همیشه منتظر دستور از نرم افزار میمونه و دیگه نیاز به کار دیگه ای نیست. تا زمانی که دستور نیاد فن ها روی حداکثر دور کار میکنن. من خودم یک عمر از ai suit استفاده میکردم و گذاشتمش کنار و الان از fan control استفاده میکنم. بهترین راه این هست با یک مادربرد دیگه امتحان کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست.
وقتی که سیستم رو روشن  میکنم فنها میچرخن اگر سرعت رو از کنترلر کم کنم  و از کنترلر دوباره دکمه auto fan فن رو بزنم میرن رو دور تند و سیستم نمیشناسه و قابل کنترل نمیشه فقط از بایوس میشه کنترل کرد.متاسفانه مادربرد دیگه ای درسترسی ندارم.اینکه فرمودید از fan controlاستفاده می کنید همون کنترلر خود کیس رو میگید که دوسرعته تند و کند است  یا نرم افزاره؟بقیه فنها رو باچی کنترل می کنید؟
میشه مدل مادربردتونم بنویسید و اینکه روی کدوم سوکت وصل کردید؟اسم سوکتم بگید ممنون میشم.
پاسخ
با خود شرکت تماس گرفتم و کارشناس گرین گفتن که فن های هوراکان فقط به سوکت cpu fan یا cpu opt وصل میشه و کار می کنه و روی بقیه سوکت های فن کیس و aio pump کار نمیکنه.منم قبل خرید فن در اینجا هم مطرح کرده بودم که اگر به aio pump یا cha fan وصل و قابل کنترل هست تهیه کنم که اینجا فرمودید بله میشه روی aio pump وصل کرد اما کارشناس گرین خلاف این حرف رو زدن حتی در مشخصات فن هم در قسمت سوالات متداول نوشتید میشه به pump fan وصل کرد که منم از روی همون خیالم راحت شد که میشه روی aio pump وصل کرد.شرکت برای من یه تبدیل یک به دو pwm ارسال کردند دستشون درد نکنه و من هاب رو به cpu fan وصل کردم و اینبار قابل کنترل بود اما مشکل اینه که بازم نمیتونم مستقیم کنترل کنم چون همراه با cpu به یه سوکت وصله و برنامه فقط فن cpu رو نشون میده و سرعت فنها و فن cpu متفاوت هستش و از حداقل سرعت cpu هم پایینتر هست چون موقع بالا اومدن ویندوز گاهی میبینی فنا نمیچرخن و مجبور شدم میزان چرخش رو تغییر بدم تا از همون اول بچرخن.فکر کنم خود فنهای استیاک با توجه به میزان چرخش هوراکان عملکرد بهتیری داشتن.خلاصه اینکه خیلی تو ذوقم خورد که نمیتونم مجزا تنظیم کنم و از تمام قدرت فنها استفاده کنم چون فن پردازنده رو روی حداکثر نمیزارم.هرچند نورپردازیش خیلی خوبه اما کاش امکانش بود روی سوکت های دیگه هم وصل شه.راستی هاب فن یجوریه که وقتی فنا رو بهشون وصل میکنی دیگه دراوردنشون واقعا مصیبته کاش یکم این قسمتش رو تغییر بدید که بهتر بشه و راحتر بشه در اوردشون.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان