green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف برق فن کیس
با سلام خسته نباشید خدمت اساتید محترم
می خواستم بدونم فن های کیس یا حتی گرافیک و .... با دور چرخش یکسان چند وات مصرف برق دارن. مثلا یه فن 140 با دور 2100 با یک فن 60 با دور 2100 آیا مصرف برق یکسان دارن؟ یعنی فن اگر بزرگتر باشه حتما مصرف برقش بیشتر هست یا نه فقط وقتی دور فن زیاد باشه مصرف برق بیشتر میشه؟
پاسخ
(03-27-2021, 01:08 AM)SD.SI نوشته است: با سلام خسته نباشید خدمت اساتید محترم
می خواستم بدونم فن های کیس یا حتی گرافیک و .... با دور چرخش یکسان چند وات مصرف برق دارن. مثلا یه فن 140 با دور 2100 با یک فن 60 با دور 2100 آیا مصرف برق یکسان دارن؟ یعنی فن اگر بزرگتر باشه حتما مصرف برقش بیشتر هست یا نه فقط وقتی دور فن زیاد باشه مصرف برق بیشتر میشه؟

سلام. میزان مصرف انرژی یک فن بستگی به کیفیت متریال، وزن و ابعاد تیغه ها، سرعت چرخش و تکنولوژی یاتاقان به کار رفته در اون داره. ولی به صورت کلی یک فن 140mm مصرف به مراتب بیشتری نسبت به یک فن 60mm با کیفیت و تکنولوژی ساخت مشابه داره.

برای محاسبه توان مصرفی فن ها کافیه ولتاژ کاری اون ها رو ضرب در جریان نامی درج شده بر روی برچسب تعبیه شده در پشت هسته فن ها بکنید.
پاسخ
سلام وقت بخیر.
اگه ممکنه میخواستم بدونم میزان مصرف کلی RGB فن GF120-RGB چقدر هست.
اینطور که من متوجه شدم هر عدد SMD 5050 به میزان 20 میلی وات مصرف داره، البته در بعضی منابع میزان مصرف هر ست RGB متشکل از 3 SMD رو حدود 120 میلی وات ذکر کردن، خلاصه کمی گیج کنندست.
و البته یک سوال دیگه که داشتم این هست که این 9 عدد SMD هر کدوم فقط یک رنگ رو نمایش میده یا تمامی 9 عدد RGB هستند؟
اگر اینطور باشه ما همون 120mw رو در نظر میگیریم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.
علت سوالم این هست چون میخوام به 5 تا فن برق بدم و میخوام ببینم چندتا رو با هم میشه وصل کرد.
پیشاپیش ممنونم از شما.
پاسخ
(01-07-2024, 09:38 AM)BabyBoy نوشته است: سلام وقت بخیر.
اگه ممکنه میخواستم بدونم میزان مصرف کلی RGB فن GF120-RGB چقدر هست.
اینطور که من متوجه شدم هر عدد SMD 5050 به میزان 20 میلی وات مصرف داره، البته در بعضی منابع میزان مصرف هر ست RGB متشکل از 3 SMD رو حدود 120 میلی وات ذکر کردن، خلاصه کمی گیج کنندست.
و البته یک سوال دیگه که داشتم این هست که این 9 عدد SMD هر کدوم فقط یک رنگ رو نمایش میده یا تمامی 9 عدد RGB هستند؟
اگر اینطور باشه ما همون 120mw رو در نظر میگیریم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.
علت سوالم این هست چون میخوام به 5 تا فن برق بدم و میخوام ببینم چندتا رو با هم میشه وصل کرد.
پیشاپیش ممنونم از شما.

سلام. توان مصرفی این فن همانطور که در صفحه مشخصات فنی فن ذکر شده در بدترین شرایط ممکن (حداکثر سرعت چرخش فن و اعمال رنگ سفید بر روی دیودهای نورانی) 12V/0.5A یعنی حدود 6W است. البته فقط مصرف تمامی RGB LED ها به صورت جداگانه حدود 1.2W است. در واقع مصرف RGB تعداد 5 عدد از این فن 12V/0.5A یا 6W خواهد بود.

فن مورد نظر از تکنولوژی RGB پشتیبانی میکنه و در هر زمان تمامی RGB LED ها دارای رنگ مشابه خواهند بود. در واقع هر 9 عدد دیود نورانی از نوع RGB هستند ولی بر خلاف تکنولوژی ARGB آدرس پذیر نیستند.
پاسخ
خیلی خیلی ممنونم از شما.
من فکر میکردم اون 6 وات فقط مربوط به فن هست بدون RGB.
و البته بازم ممنون از اینکه توضیح دادید ARGB نیستن، چون من فکر میکردم ARGB هستن و حتی هاب هم براشون خریده بودم، البته بی دقتی از خودمه، همه رو در صفحه مربوطه توضیح داده، اونم در چند قسمت!
خوب نکته خوبه ماجرا اینه که یه هدر RGB روی مادربرد هست و دیگه خالی نمیمونه.
یک دنیا ممنون از توضیحات کامل شما.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان