green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین حالت برای نصب محل رادیاتور خنک کننده آبی
فیلمی که شما فرستادید رو یکبار کامل دیدم توضیحات خوبی داده و خیلی جالبه که اتفاقاً تو همون روش نسب عمودی با شخصی که تو ویدیوی ارسالی بنده بود اختلاف نظر داشت و به نظر منم استدلالش منطقی بود چون خیلی بعیده تو این حالت نصب (عمودی و لوله ها بالا- شکل4) هواییکه از طریق لوله ورودی وارد محفظه ورودی رادیات شده بتونه طول رادیات رو به سمت پایین حرکت کنه و مجدد به سمت بالا و مسیر خروجی برگرده و به دنبال اون وارد پمپ و ایجاد نویز و مشکل برای پمپ بشه.

اتفاقاً به نظرم هدف از تعبیه مخازنی که دو طرف رادیاتور وجود داره همین گیر انداختن هواست تا به این ترتیب از ورودش به داخل چرخه آب تا جای ممکن جلوگیری بشه تا چرخه بی صدا و یکدستی داشته باشیم البته هیچوقت به پای سیکل باز نمیرسه.

اون قسمت فیلم هم که روش آزاد کردن هوای گیر افتاده داخل پمپ رو آموزش میداد خیلی کاربردی بود.(دقیقه 9:10)

درکل به نصب افقی در زیر سقف کیس اولویت داده و در مواقعی هم که عمودی قراره نصب شه باید دقت بشه که حتما پمپ همسطح یا بالاتر از رادیاتور نباشه و احتمالاً یه ضعفی هم که نصب عمودی داره اینه که بسته به شرایط ممکنه کمی صدای قل قل آب در قسمت بالای رادیاتور شنیده بشه.
با این حال منم تخصصی تو این مسایل ندارم و نتیجه ای که گرفتم صرفا بر اساس درک خودم از گشت و گذاری بوده که تو اینترنت داشتم.
در نهایت به عزیزانی که کلوزلوپ دارن توصیه میکنم حتما این دوتا ویدیو رو ببینن و تشکر میکنم از استارتر محترم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: بهترین حالت برای نصب محل رادیاتور خنک کننده آبی - توسط Blood Diamond - 01-18-2021, 01:32 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان