green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCIE Gen 5 PSU سازگاری با نسل پنجم اتصال برق کارت گرافیک (کابل 600وات)
(10-14-2022, 02:38 PM)seasonsight نوشته است: سلام، من علیرضا هستم و اخیرا پاور GP1200B-OCDG برای سیستمم تهیه کردم. پس از بررسی ملحقات متوجه شدم این پاور کابل PCI-E 5.0 به همراه نداره.
با توجه به اینکه کارت گرافیک های بالا رده جدید با مصرف برق بالا (600وات) از اتصال برق PCI-E 5.0 پشتیبانی می کنند. آیا این پاور از این ویژگی پشتیبانی می کنه ؟ و آیا گرین کابل مربوطه را تولید کرده ؟
لازمه ذکر کنم مثلا کورسیر کابل مبدلی تولید کرده که از سوکت بلا استفاده PCI-E (سوکت هشتم) که خالی هست برای انتقال دیتا استفاده میکنه و با تهیه این کابل عملا برای کارت گرافیک های بالا رده به جای اتصال 4 کابل و کاهش پرفورمنس کارت گرافیک و فشار بر PSU، شما یک کابل با این امکان و قابلیت انتقال 600وات استفاده میکنید و عملا به منظور مدیریت انرژی، این سیم ارتباط دیتا را بین کارت گرافیک و پاور برقرار میکنه

سلام. کابل مورد نظر شما همراه با کارت های گرافیک دارای این سوکت عرضه میشه. نیازی به تهیه این کابل به صورت مجزا نخواهید داشت. پاورهای OCDG گرین از استاندارد ATX 3.0 پشتیبانی نمی کنند ولی با توجه به رنج توان و رگولاسیون دقیق و ریپل بسیار پایین در صورت وجود تبدیل های 600W استاندارد قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیک پرمصرف مانند RTX 4090/4080 را دارا می باشند.

ضمناً پاورهای مبتنی بر استاندارد ATX 3.0 گرین طی ماه های پایانی سال جاری روانه بازار خواهند شد.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: PCIE Gen 5 PSU سازگاری با نسل پنجم اتصال برق کارت گرافیک (کابل 600وات) - توسط Mahdi_Moosavi - 10-14-2022, 06:06 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان