green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل صفحه سیاه
(09-14-2021, 09:26 AM)Mahdi_Moosavi نوشته است:
(09-14-2021, 06:03 AM)Alireza.kh نوشته است: سلام

حدود سه ماهی هست که مشکل صفحه سیاه دارم به صورت اتفاقی. وسط بازی صفحه یکدفعه سیاه میشه و فن کارت گرافیک روی حداکثر میره و بعدش ری استارت اتفاق میفته. ممکنه در لودهای پایین هم اتفاق بیفته. بعضی وقت ها سیستم فریز میشه و صفحه آبی اتفاق میفته. فقط یک ری استارت هست و بعد از اون دیگه اتفاق نمیفته و همین عجیبه.
کارهای زیادی انجام دادم مثل تعویض ویندوز و درایورها ولی درست نشد. حدسم این هست مشکل از پاور باشه.

مشکل دیگه هم در برنامه HWinfo میبینم ولتاژ +12 ثابت نیست و بسیار نوسان داره و کمترینش 11.64 هست یعنی نزدیک به مرز استاندارد. ایا این طبیعیه؟ 

پاورم 1050 OCDG هست. مصرف سیستم هم نهایتا 500 وات هست.

سلام. ولتاژ مانیتور شده توسط نرم افزارهای تحت ویندوز تحت هیچ شرایطی معتبر نیستند. منابع تغذیه OCDG رگولاسیون فوق العاده تنگی دارند و ولتاژ 12V+ رگولاسیون کمتر از %1 دارد.

مشکل شما با به روز رسانی Bios پاور حل میشه. منابع تغذیه OCDG دارای MCU و رگولاتور دیجیتال هستند. لطفا به گارانتی مراجعه کنید و حتماً مشکلتون رو عنوان کنید و اشاره کنید که پاور به آپدیت بایوس نیاز داره. همکاران بخش گارانتی در سریع ترین زمان ممکن مشکلتون رو حل می کنند.

ممنون از پاسخ شما. من پاور رو بردم گارانتی و bios رو اپدیت کردند و الان بعد از 2 روز تست مشکل صفحه سیاه حل شده. البته من نمیدونسم این پاورها BIOS دارند و قابل اپدیت هستند.  اصلا احتمال نمیدادم این مشکل از پاور باشه و کلی درگیر تعویض ویندوز و بایوس مادربرد و درایور و خود کارت گرافیک بودم. ای کاش اطلاع رسانی صورت میگرفت از طریق سایت گرین.
در مورد ولتاژ  داخل BIOS مادربرد هم ولتاژ 12 + و 5+ دقیق نیستند و کمی هم نوسان دارند.  به هر حال شما می فرمایید مشکلی پیش نمیاد خیالم راحت هست.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
مشکل صفحه سیاه - توسط Alireza.kh - 09-14-2021, 06:03 AM
RE: مشکل صفحه سیاه - توسط Mahdi_Moosavi - 09-14-2021, 09:26 AM
RE: مشکل صفحه سیاه - توسط Alireza.kh - 09-17-2021, 08:14 AM
RE: مشکل صفحه سیاه - توسط Mahdi_Moosavi - 09-17-2021, 11:03 AM
RE: مشکل صفحه سیاه - توسط hamidrog - 10-03-2021, 11:50 PM
RE: مشکل صفحه سیاه - توسط Mahdi_Moosavi - 10-04-2021, 10:07 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان