green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل نویز فن کولر گرین GLACIER 240 EVO
با عرض سلام و ادب خدمت اعضای فروم
من یک کولر گرین مدل GLACIER 240 EVO دارم که متوجه شدم یکی از فنهای رادیاتور مشکل پیدا کرده و صدای خرخر میده و سرعتش حدود 300 rpm کمتر از فن سالمه که لینک فیلمش رو قراردادم( تو فیلم دوم فن سالم رو قطع کردم تا بهتر مشخص بشه)
با این توضیح که هر دو فن رادیاتور را به وسیله یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کردم و پمپ هم به هدر فن پاور که 3پین هست و با حداکثر سرعت کار میکند. واتر کولر هم حدوداً 3 سال پیش بستم البته یکسالش رو سیستم تقریبا خاموش بوده.
ضمناً این حالت نویز زمانیکه کیس رو به پهلو میخوابونم قطع میشه.
حالا مواردی رو که خودم بررسی کردم و از کمترین هزینه به ترتیب بیان میکنم و خوشحال میشم دوستان اهل فن هم در انتخاب درست به اینجانب یاری برسانند:

1- اول اینکه آیا این مشکل رو خودم میتونم حل کنم یا این فن دیگه عمرش سر اومده؟ مثلا روغنکاری یا گریس زدن ( البته مواردی رو دیدم که خواستن اینکارو بکنند اما ظاهراً پشت این فنها پلمپه و نمیشه روانکاری کرد.)

2-مورد بعدی که اگر گزینه اول کنسل باشه مد نظرمه اینه که یک فن کولرمستر Jetflo 120 دارم و تصمیم دارم اینو بجای فن خراب ببندم. البته این فن مخصوص رادیاتور طراحی نشده ولی تو مشخصاتش فشار هوا رو 2.7 زده
(فشار هوای فنهای فابریک کولر خودم طبق گفته گرین 3.8 و البته در کولرهای نسل جدید این عدد به 3.2 تقلیل یافته و فشار هوای همون فن رو جدا 2.3 زدن که جای سواله)
منتها مسئله ای که هست اینه که مشخصات فن کولرمستر با فن فابریک کولرم از نظر میزان فشار هوا و شکل پره و rpm متفاوت است، (مثلا زمانیکه فن کولرمستر به هدر cpu-fan متصل بود تو درصد های یکسان حدود 400rpm نسبت به فن فابریک کولر سریعتر میچرخید.)
با این اوصاف سوالی که مطرح میشه اینه که آیا اصولاً میشه این دو تا فن متفاوت رو با یک تبدیل به هدر cpu-fan متصل کرد؟ آیا مشکلی برای فن ها یا حتی مادربورد بوجود نمیاد در بلند مدت؟
چون بالاخره قراره از طریق یک هدر سرعت فنها گزارش و کنترل بشه.

3-راه حل آخر در صورت منتفی شدن مورد دوم اینه که دیگه دست به جیب بشم و مثلا فن گرینgf120-haf رو انتخاب کنم و یا ببینم اگر شرکت گرین نمونه همین فن فابریک کولر خودم رو داره اون رو تهیه کنم.

در هر صورت ممنون میشم دوستان اگر نظری دارن بیان کنن تا درست ترین تصمیم رو بگیرم.
مشخصات سیستم:
Main: Asus P6t
CPU: Intel Core i7 920 oc 3.8GHz
VGA: Galax GTX 1060 6GB
Ram: Gskill ripjaws ddr3-1600 cl9 16GB
Cpu Cooler: Green GLACIER 240 EVO

Power: Antec-850w
SSD: Samsung 850 pro 256GB
HDD1: WD 3 TB
Case: Green Z4 Astiak

https://s16.picofile.com/file/8421606492/1.mp4.html
https://s16.picofile.com/file/8421607084/2.mp4.html
پاسخ
سلام. حس می کنم تیغه های فن داره به یم چیزی برخورد میکنه. در واقع فن سالمه. لطف کنید فن رو جدا کنید و موضوع رو با دقت بیشتری بررسی کنید.

در صورت نیاز فن مورد نظر در خدمات پس از فروش گرین موجوده. بین ساعات 10 تا 2 بعد از ظهر با شماره های گارانتی (88170017 021) و داخلی ۷۲۶۰ تماس بگیرید و درخواستتون رو اعلام کنید. نحوه ارسال و یا تحویل فن با شما هماهنگ میشه.
پاسخ
البته این مورد رو خیلی دقت کردم مخصوصا نوار led رو ولی چیز خاصی ندیدم ولی حتما یبارم فنو جدا میکنم و تست میکنم الان بیرونم ولی شب حتما اینکارو میکنم.
حالا در صورت خراب بودن فن آیا میتونم از فن کولر مستری که دارم در کنار اون یکی فن سالم استفاده کنم یا توصیه نمیشه اینکار؟
پاسخ
سلام، متاسفانه خدمات بعد از فروش گرین گفت که فن فابریک کولر منو برای فروش موجود ندارن.
اما خوشبختانه خودم تونستم مشکلو حل کنم و فعلا با یه گریس کاری ساده صدای فن کاملا قطع شده.
روش کارم برای دوستانیکه از این مدل کولر دارن به این صورتکه برای گریس زدن این فنها نباید برچسب پشت فنو بردارین چون پشتش بسته است ولی چون تیغه این فنها قابل جدا شدنه باید با دو تا شستتون از پشت به تیغه های فن فشار بیارید تا از شاسی جدا بشه ( قسمت هاشور خورده). یکم باید فشار بیارید چون سفته، بعد با گوش پاککن آغشته به الکل گرد و خاکو تمیز کنید بعد یکم گریس تو قسمتی که با فلش مشخص شده بریزید و تیغه رو سر جاش بزارید و کمی فشار بدید تا یه صدای کلیک بشنوید و تمام.
(البته پیشنهاد میکنم اگر فنتون مشکل خاصی نداره اینکارو انجام ندید چون لزومی نداره)
عکس برای یه فن دیگس ولی روش کار مشابه است.

ضمناً در مورد اتصال دو فن متفاوت از طریق تبدیل به هدر cpu-fan مادربرد، بخش R&D گرین گفت اگر مجموع وات مصرفی دو تا فن از هدر مادربرد بیشتر نباشه مشکل فنی برای فنها یا مادربرد بوجود نمیاد و همیشه سرعت اون فنی که به سر 4 پین تبدیل وصله گزارش میشه ولی پروفایل pwm روی هردو فن اعمال میشه.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام.فن کولر شما موجوده. این فن برای فروش موجود نیست. یعنی جداگانه به فروش نمیرسه. ولی جهت خدمات و پشتیبانی مشتریان محترم گرین موجوده. احتمالا سو تعبیر پیش اومده.
پاسخ
سلام جناب موسوی، نمیدونم والا از من شماره سریال محصولو خواستن منم فرستادم با عکس و توضیحات بعد پیغام دادن که برای فروش موجود نیست البته گارانتی کولر منم به اتمام رسیده بود. به قول شما حتما اشتباهی شده
در هر صورت مشکل حل شده فعلا ولی اگر در آینده دوباره رخ داد مزاحمتون میشم.
ممنون از پیگیری، سپاسگزارم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان