green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل صدای واترکولر گرین
سلام ووقت بخیر.
حدود دوسال و نیم هست که واتر کولر گرین Glacier 120 Evo استفاده میکنم. چند ماهی میشه موقع روشن کردن سیستم حدود 10 ثانیه صدای زیاد گردش کولانت میاد و بعد اون حدود یک دقیقه صدای خفیف گردش مایع و بعد صدا رفع میشه...
طبیعتا گارانتی تموم شده، واترکولر پلمپ هست، میخواستم ببینم هزینه سرویس واتر کولر یا این مشخصات چقدر هست و آیا بعد سرویس از نظر کارکرد و عدم نشت مثل روز اول میشه بهش اطمینان کرد یا نه؟!
پاسخ
دوستان؟!
پاسخ
(12-30-2020, 12:16 PM)feri_seven نوشته است: سلام ووقت بخیر.
حدود دوسال و نیم هست که واتر کولر گرین Glacier 120 Evo استفاده میکنم. چند ماهی میشه موقع روشن کردن سیستم حدود 10 ثانیه صدای زیاد گردش کولانت میاد و بعد اون حدود یک دقیقه صدای خفیف گردش مایع و بعد صدا رفع میشه...
طبیعتا گارانتی تموم شده، واترکولر پلمپ هست، میخواستم ببینم هزینه سرویس واتر کولر یا این مشخصات چقدر هست و آیا بعد سرویس از نظر کارکرد و عدم نشت مثل روز اول میشه بهش اطمینان کرد یا نه؟!

سلام. سوال شما در بخش FAQ (سوالات متداول) محصول موجوده و پاسخ داده شده:

سوال: چرا در چند دقیقه ابتدایی روشن شدن سیستم از سمت واترکولینگ صدای حرکت حباب های آب شنیده می شود؟

پاسخ:

در تولید انبوه خنک کننده های آبی سیکل بسته (AIO) همواره حدود %2 ای %5 از ظرفیت کولانت (مایع خنک کننده) پر نمی شود. دلیل این امر پیشگیری از نشتی های احتمالی به دلیل انبساط آب در دماهای بالا است. همین امر باعث می شود در برخی اوقات از سمت خنک کننده صدای حرکت حباب های آب شنیده شود. برای حل این مشکل توصیه می کنیم در صورتی که رادیاتور را به صورت عمودی (در سینی جلویی و یا پشتی) در کیس نصب کرده اید، جهت رادیاتور به گونه ای باشد که لوله ها به سمت پایین قرار بگیرند.

برای بررسی های بیشتر لطف کنید یک عکس از نحوه نصب خنک کننده ارسال کنید.
پاسخ
(12-31-2020, 12:43 AM)Mahdi_Moosavi نوشته است:
(12-30-2020, 12:16 PM)feri_seven نوشته است: سلام ووقت بخیر.

سلام. سوال شما در بخش FAQ (سوالات متداول) محصول موجوده و پاسخ داده شده:

سوال: چرا در چند دقیقه ابتدایی روشن شدن سیستم از سمت واترکولینگ صدای حرکت حباب های آب شنیده می شود؟

پاسخ:

در تولید انبوه خنک کننده های آبی سیکل بسته (AIO) همواره حدود %2 ای %5 از ظرفیت کولانت (مایع خنک کننده) پر نمی شود. دلیل این امر پیشگیری از نشتی های احتمالی به دلیل انبساط آب در دماهای بالا است. همین امر باعث می شود در برخی اوقات از سمت خنک کننده صدای حرکت حباب های آب شنیده شود. برای حل این مشکل توصیه می کنیم در صورتی که رادیاتور را به صورت عمودی (در سینی جلویی و یا پشتی) در کیس نصب کرده اید، جهت رادیاتور به گونه ای باشد که لوله ها به سمت پایین قرار بگیرند.

برای بررسی های بیشتر لطف کنید یک عکس از نحوه نصب خنک کننده ارسال کنید.

عرض کردم بعد 2.5 سال این بلا سرش اومده... با پشتیبانی صحبت کردم گفتند باید برای سرویس آورده شه و حدود 300 هزینه داره...

منتها سوال اینجاست بعد سرویس اطمینانی به کارکرد مثل روز اول و عدم نشتی هست؟!
پاسخ
سلام.پس از گذشت چند سال ممکنه رسوبات اندک ایجاد شده باعث افزایش بیشتر میزان فضای خالی از آب بشه و صدای حرکت حباب های آب هم بیشتر به گوش برسه.

سرویس خنک کننده های آبی یا تعویض قطعات با نمونه های اصلی و اورجینال و توسط کارشناس فنی این بخش صورت میگیره. تمامی قطعات نیز در بخش کنترل کیفیت نهایی تست های مختلف رو پاس می کنند.
پاسخ
سلام،
من اخیرا واتر کولینگ GLACIER 360 ARGB روی سیستمم نصب کردم.
زمانی که مادربورد سرعت فن را به ماکزیمم میرسونه (تا حدود 2300دور بالا میره) صدای قرقر از دو عدد از فن ها به گوشم میرسه.
البته در تنظیمات مادربورد نتونستم حالتی رو پیدا کنم که سرعت فن ها از 2100بالاتر نره (مدل مادربورد ROG Z690-E و سی پی یو 12700K هست)
حالا به نظر شما این موضوع ایراد و شامل گارانتی میشه یا نه؟ و اینکه اگر شامل گارانتی هست نیازه کل رادیاتور رو باز کنم بیارم یا خود فن ها کافیه ؟ (چون راستش 
خمیر سیلیکون کولر مستر MASTERGEL MAKER استفاده کردم حیفم میاد  Big Grin  )
پاسخ
(10-15-2022, 01:11 AM)seasonsight نوشته است: سلام،
من اخیرا واتر کولینگ GLACIER 360 ARGB روی سیستمم نصب کردم.
زمانی که مادربورد سرعت فن را به ماکزیمم میرسونه (تا حدود 2300دور بالا میره) صدای قرقر از دو عدد از فن ها به گوشم میرسه.
البته در تنظیمات مادربورد نتونستم حالتی رو پیدا کنم که سرعت فن ها از 2100بالاتر نره (مدل مادربورد ROG Z690-E و سی پی یو 12700K هست)
حالا به نظر شما این موضوع ایراد و شامل گارانتی میشه یا نه؟ و اینکه اگر شامل گارانتی هست نیازه کل رادیاتور رو باز کنم بیارم یا خود فن ها کافیه ؟ (چون راستش 
خمیر سیلیکون کولر مستر MASTERGEL MAKER استفاده کردم حیفم میاد  Big Grin  )

اگر اطمیمنان دارید صدا از فن هاست به همراه جعبه خنک کننده و فن های معیوب به گارانتی مراجعه کنید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان