green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرابی فن پاور
سلام
چند روزیه که فن پاروم صدا میده .اوایل صداش کم بود  مثل تیک تک ساعت ولی در حال حاضر بیشتر شده .گاهی اوقات صداش به حدی زیاد میشه که مجبورم که کیس رو خاموش و روشن کنم تا صداش کم بشه . انگار که فن به جایی برخورد میکنه!
مدل پاور GREEN GP650B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

در حال حاظر نمیتونم بفرستمش گارانتی چونکه حدود یه ماه نیازش دارم. این مدل پاور یه کلید کوچیک برای خاموش کردن فن داره . میخاستم بپرسم میتونم فن رو خاموش کنم تا هر وقت خود پاور نیاز داشت روشن کنه تا فن دائم روشن نباشه و سرصدا نکنه؟ ایا برای پاور مشکلی پیش نمیاد؟ چونکه یار اینکاو کردم و پاور یجورایی داغ کرده بود و فنش هم روشن نشده بود! که مجبور شدن دستی روشنش کنم!
پاسخ
(05-17-2024, 10:35 PM)unreal نوشته است: سلام
چند روزیه که فن پاروم صدا میده .اوایل صداش کم بود  مثل تیک تک ساعت ولی در حال حاضر بیشتر شده .گاهی اوقات صداش به حدی زیاد میشه که مجبورم که کیس رو خاموش و روشن کنم تا صداش کم بشه . انگار که فن به جایی برخورد میکنه!
مدل پاور GREEN GP650B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

در حال حاظر نمیتونم بفرستمش گارانتی چونکه حدود یه ماه نیازش دارم. این مدل پاور یه کلید کوچیک برای خاموش کردن فن داره . میخاستم بپرسم میتونم فن رو خاموش کنم تا هر وقت خود پاور نیاز داشت روشن کنه تا فن دائم روشن نباشه و سرصدا نکنه؟ ایا برای پاور مشکلی پیش نمیاد؟ چونکه یار اینکاو کردم و پاور یجورایی داغ کرده بود و فنش هم روشن نشده بود! که مجبور شدن دستی روشنش کنم!

سلام اون کلید کوچیک واسه فعال سازی یا غیر فعال سازی حالت Fanless پاور هستش. برای خاموش کردن فن پاور نیست. این پاور تا حدود %25 توان نامی بدون نیاز به چرخش فن کار میکنه و در صورتی که دمای داخل پاور به آستانه تعیین شده برسه یا میزان توان خروجی بیش از %25 بشه اون فن به صورت خودکار روشن میشه. اون کلید واسه غیرفعال سازی این حالت هستش. در صورتی که اون کلید روی 0 باشه فن پاور مثل پاورهای معمولی در تمامی شرایط روشن خواهد بود.

حتی اگر فن پاور هم به هر علتی معیوب باشه و دمای داخل پاور از آستانه تعیین شده فراتر بره پروتکشن OTP پاور رو خاموش میکنه. نگران نباشد و بهتره هر چه زودتر پاور رو به گارانتی ارجاع بدید تا مشکل فن چک بشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان