green
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صدای قرقر کردن در دور بالا
با سلام من قطعات ذیل خرید کردم
چند مشکل دارم
Mb:Asus ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI
CPU:intel I7 12700k
Ram:Gskill Trident 2*32GB 6400
Fan Cpu:green glacier 360
Case:Green G7
Power:Green 1050b-OCDG

نحوه نصب فن سی پی یو به صورت افقی در بالای کیس و لوله ها در سمت راست
نحوه نصب کانکتور های فن سی پی یو
با تبدیل 1به2 فن ها - 3 فن خنک کننده ابی به کانکتور برق Fan_CPU مادربورد وصل شده است
با تبدیل 1 به 5 RGB داخل جعبه خنک کننده ابی - 3فن خنک کننده ابی به همراه RGb پمپ فن به یکی از RGB 5V مادربورد وصل شده است(4خانه از این تبدیل پر شده است 3عدد فن یکی پمپ)
کانکتور پمپ به Ai pump مادربورد وصل شده
کانکتور فن های کیس G7از طریق هاب گرین به وسیله PWM به کانکتور CPU_OPT به مادربورد وصل شده است
کانکتور RGBفن های کیس G7به وسیله هاب گرین به یکی از RGB 5V مادربورد وصل شده است
مشکل اول
در لود های متوسط به بالا زمانی که دمای سی پی یو شروع به بالا رفتن میکند کولر ابی سی پی یو صدای قر قر اب میدهد(فیلمش رو میذارم داخل اپارت و لینکش میکنم)
مشکل دوم
عدم شناخته شدن فن کیس G7 در بایوس مادربورد در قسمت کانکتور CPU_OPT

(06-01-2024, 09:21 AM)1396persiangulf نوشته است: با سلام من قطعات ذیل خرید کردم
چند مشکل دارم
Mb:Asus ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI
CPU:intel I7 12700k
Ram:Gskill Trident 2*32GB 6400
Fan Cpu:green glacier 360
Case:Green G7
Power:Green 1050b-OCDG

نحوه نصب فن سی پی یو به صورت افقی در بالای کیس و لوله ها در سمت راست
نحوه نصب کانکتور های فن سی پی یو
با تبدیل 1به2 فن ها - 3 فن خنک کننده ابی به کانکتور برق Fan_CPU مادربورد وصل شده است
با تبدیل 1 به 5 RGB داخل جعبه خنک کننده ابی - 3فن خنک کننده ابی به همراه RGb پمپ فن به یکی از RGB 5V مادربورد وصل شده است(4خانه از این تبدیل پر شده است 3عدد فن یکی پمپ)
کانکتور فن های کیس G7از طریق هاب گرین به وسیله PWM به کانکتور CPU_OPT به مادربورد وصل شده است
کانکتور RGBفن های کیس G7به وسیله هاب گرین به یکی از RGB 5V مادربورد وصل شده است
مشکل اول
در لود های متوسط به بالا زمانی که دمای سی پی یو شروع به بالا رفتن میکند کولر ابی سی پی یو صدای قر قر اب میدهد(فیلمش رو میذارم داخل اپارت و لینکش میکنم)
مشکل دوم
عدم شناخته شدن فن کیس G7 در بایوس مادربورد در قسمت کانکتور CPU_OPT
فن های کیس به درستی کار میکند و RGB ان سینک میشود
دور فن مشخص نیست کم و زیاد میشود اما در بایوس اصلا CPU_OPT اصلا فنی را شناسایی نمیکند
فن کولر ابی سی پی یو به درستی کار میکند و RGB ان سینک میشود
در زمان سیستم ایدل اصلا صدا نمیدهد به محض اجرای اتوکد یا رندر صدای قرقر اب شرکت را بر میدارد
پاسخ
نقل قول: در لود های متوسط به بالا زمانی که دمای سی پی یو شروع به بالا رفتن میکند کولر ابی سی پی یو صدای قر قر اب میدهد(فیلمش رو میذارم داخل اپارت و لینکش میکنم)

با سلام. دوست عزیز، صدای واتر کولر شما دو عامل میتونه داشته باشه. اگه از مدل های اولیه هست ویا از روز اول این مشکل رو داشته با مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش در خواست چک و پُر شدن کنید.
اما اینکه میفرمایید با بالا رفتن لود پردازنده صدای پمپ تغییر میکنه، مطمئن بشید که سرعت پمپ داخل بایوس متغییر نیست و یا روی Full Speed تنظیم شده باشه.

نقل قول: عدم شناخته شدن فن کیس G7 در بایوس مادربورد در قسمت کانکتور

در مورد هاب فن کیس G7 اما به دلیل نبود کابل سوم کانکتور 4پین فن، موسوم به کابل سنس؛ این هاب توسط مادربرد نمایش داده نمی شود. اما ویژگی PWM برای کنترل سرعت فن همچنان بر قرار است.
پاسخ
(06-01-2024, 10:25 AM)ImanKh نوشته است:
نقل قول: در لود های متوسط به بالا زمانی که دمای سی پی یو شروع به بالا رفتن میکند کولر ابی سی پی یو صدای قر قر اب میدهد(فیلمش رو میذارم داخل اپارت و لینکش میکنم)

با سلام. دوست عزیز، صدای واتر کولر شما دو عامل میتونه داشته باشه. اگه از مدل های اولیه هست ویا از روز اول این مشکل رو داشته با مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش در خواست چک و پُر شدن کنید.
اما اینکه میفرمایید با بالا رفتن لود پردازنده صدای پمپ تغییر میکنه، مطمئن بشید که سرعت پمپ داخل بایوس متغییر نیست و یا روی Full Speed تنظیم شده باشه.

نقل قول: عدم شناخته شدن فن کیس G7 در بایوس مادربورد در قسمت کانکتور

در مورد هاب فن کیس G7 اما به دلیل نبود کابل سوم کانکتور 4پین فن، موسوم به کابل سنس؛ این هاب توسط مادربرد نمایش داده نمی شود. اما ویژگی PWM برای کنترل سرعت فن همچنان بر قرار است.
من بایوس رو چک کردم سرعت Full speed بود
راهنمایی میفرمایید در این خصوص

در خصوص کابل سنس من همچین کابلی رو داخل جعبه مادربورد یا کیس پیدا نکردم باید چه کنم که شناسایی شود
و در خصوص صدای پمپ من این صدا رو روی مادربورد قبلیم هم داشتم اما روی مادربورد جدید با ارتقا به نسل 12 صدا شدید تر شده نسل قبلی 10 بوده است

در این خصوص هم میشه راهنمایی بفرمایید
پاسخ
(06-09-2024, 11:27 AM)1396persiangulf نوشته است: من بایوس رو چک کردم سرعت Full speed بود
راهنمایی میفرمایید در این خصوص

در خصوص کابل سنس من همچین کابلی رو داخل جعبه مادربورد یا کیس پیدا نکردم باید چه کنم که شناسایی شود
و در خصوص صدای پمپ من این صدا رو روی مادربورد قبلیم هم داشتم اما روی مادربورد جدید با ارتقا به نسل 12 صدا شدید تر شده نسل قبلی 10 بوده است

در این خصوص هم میشه راهنمایی بفرمایید
دوست گرامی. طراحی این هاب به صورتیه که کابل سنس براش تعبیه نشده.
در مورد پمپ واتر کولر حتما در اولین فرصت به خدمات پس از فروش مراجعه کنید.
پاسخ
(06-01-2024, 09:21 AM)1396persiangulf نوشته است: دور فن مشخص نیست کم و زیاد میشود اما در بایوس اصلا CPU_OPT اصلا فنی را شناسایی نمیکند

درود ماهیت این پورت این هست که از CPU_FAN دستور میگیره و توسط بایوس شناسایی نمیشه
هرچی برای اون پورت تنظیم کنید برای این پورت هم اعمال میشه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان