انجمن های گفتگو گرین
خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های گفتگو گرین (https://forum.green.ir)
+-- انجمن: بخش محصولات گرین - GREEN (https://forum.green.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: منابع تغذیه سوئیچینگ (پاور) (https://forum.green.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- موضوع: خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار (/showthread.php?tid=67)

خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار - Ahmadi - 01-09-2021

سلام
خسته نباشید
من پاور گرین ماژولار 1350 وات (Platinum) دارم و تا بحال 2 بار کابل ستای 6 پین از محل اتصال به پاور آب شده است ولی پاور سالم هست و با تعویض کابل مشکل حل میشود
اما مسعله اینه که چطور میتونم کابل برق 6 پین به ستا تهیه کنم؟
اگر گارانتی قبول میکند چطور میتونم اقدام کنم طوریکه نیاز نباشه پاور را پس بفرستم چون هر روز با سیستمم کار میکنم و ابزار شغلم هست و لازمش دارم
اگر گارانتی قبول نمیکند چطور و از چه فروشگاهی و به چه طریق میتونم کابل تهیه و خرید بکنم؟

ممنونم از راهنمایی شما
با سپاس فراوان

RE: خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار - Mahdi_Moosavi - 01-10-2021

(01-09-2021, 05:26 PM)Ahmadi نوشته است: سلام
خسته نباشید
من پاور گرین ماژولار 1350 وات (Platinum) دارم و تا بحال 2 بار کابل ستای 6 پین از محل اتصال به پاور آب شده است ولی پاور سالم هست و با تعویض کابل مشکل حل میشود
اما مسعله اینه که چطور میتونم کابل برق 6 پین به ستا تهیه کنم؟
اگر گارانتی قبول میکند چطور میتونم اقدام کنم طوریکه نیاز نباشه پاور را پس بفرستم چون هر روز با سیستمم کار میکنم و ابزار شغلم هست و لازمش دارم
اگر گارانتی قبول نمیکند چطور و از چه فروشگاهی و به چه طریق میتونم کابل تهیه و خرید بکنم؟

ممنونم از راهنمایی شما
با سپاس فراوان

سلام. دلیل ذوب شدن اون کانکتور اتصال هر 4 چهار سوکت ساتا اون کابل به رایزهای PCIe در پیکربندی های ماینینگ هستش.

حداکثر توان استاندارد برای شاخه 12V+ کانکتور SATA در حدود 50W هستش. این در حالیه که رایزرهای PCIe ممکنه مصرفی تا حدود حداکثر 75W نیز داشته باشند.

این میزان اضافه بار در دراز مدت باعث ایجاد این مشکل میشه. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله رو مطالعه بفرمایید.

این مورد شامل گارانتی نمی باشد و در شرایط گارانتی روی جعبه هم درج شده.

برای کسب اطلاعات جهت خرید کابل با شماره های شرکت 80-88911378  021 و داخلی 7270 تماس بگیرید.

RE: خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار - Ahmadi - 01-17-2021

سلام
خسته نباشید
از بابت توضیحات و مقاله بسیار ممنونم
البته بنده برای موضوع ماینینگ استفاده نمیکنم و کارم ریل تایم رندرینگ هست ولی کاربرد و اتفاقی که برایم افتاده مشابه موضوع مقاله بود و از مطالب شما و مقاله استفاده کردم. از این بابت ممنونم
همچنین با شماره تماس گرفتم، متاسفانه شخصی که معرفی کردند فقط برای یک عدد کابل بهایی معادل یک چهارم قیمت یک پاور کامل و نو را درخواست کردند که اصلا منطقی نیست. مثل این میماند که اگر سوئیچ ماشین را گم کردید و البته مقصر هم هستید سازنده ماشین از شما بهای یک چهارم ماشین کامل را درخواست کند!
لذا خواهشمندم پیگیری بفرمایید

سپاس فراوان

RE: خرابی کابل برق ستا 6 پین برای پاور ماژولار - Mahdi_Moosavi - 01-18-2021

سلام متاسفانه به دلیل گرم شدن دوباره بازار ماینینگ دارندگان پاورهای سایر برندها نیز طی چند وقت اخیر با توسل به راه های مختلف قصد تهیه کابل پاور را دارند. از این روز موچودی کابل های پاور رو به اتمام است. متاسفانه این تنها راه کنترل بازار ملتهب کنونی است. امیدواریم با کاهش التهابات مشکل به زودی حل بشه.