انجمن های گفتگو گرین
صدای زیر پاور حتی در حالت خاموش - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های گفتگو گرین (https://forum.green.ir)
+-- انجمن: بخش محصولات گرین - GREEN (https://forum.green.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: منابع تغذیه سوئیچینگ (پاور) (https://forum.green.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- موضوع: صدای زیر پاور حتی در حالت خاموش (/showthread.php?tid=148)صدای زیر پاور حتی در حالت خاموش - عرفان - 04-17-2021

سلام من بعد چندین ساعت که کامپیوتر روشن بود شنیدم که یه صدای زیری از پاور میاد، حتی وقتی کامپیوتر خاموشه و دکمه روی پاور هم خاموشه ولی کابل برقش وصله هم اون صدا میاد، میدونید مشکلش چیه؟
مدل پاور Green GP580A EUD


RE: صدای زیر پاور حتی در حالت خاموش - Mahdi_Moosavi - 04-17-2021

(04-17-2021, 11:03 AM)عرفان نوشته است: سلام من بعد چندین ساعت که کامپیوتر روشن بود شنیدم که یه صدای زیری از پاور میاد، حتی وقتی کامپیوتر خاموشه و دکمه روی پاور هم خاموشه ولی کابل برقش وصله هم اون صدا میاد، میدونید مشکلش چیه؟
مدل پاور Green GP580A EUD
 
سلام. این صدا احتمالا مربوط به سلف مدار 5V SB هست. به این صدا coil whine میگن و هیچ مشکلی برای پاور ایجاد نمیکنه. این پدیده در تمامی سلف های منابع تغذیه سوئیچینگ وجود داره ولی طیف فرکانسی این صدا معمولاً خارج از محدوده شنوایی گوش انسان هستش. موارد کمی هم پیش میاد که قدرت شنوایی کاربر بسیار بالاست و یا فرکانس این صدا در محدوده شنوایی قرار میگیره.

اگر خیلی صدا آزار دهندست به گارانتی مراجعه کنید تا پاورتون بررسی بشه. در غیر این صورت نگران نباشید چون مشکلی برای پاور و یا سیستم شما ایجاد نمیشه.


RE: صدای زیر پاور حتی در حالت خاموش - عرفان - 04-18-2021

باشه ممنون ??