انجمن های گفتگو گرین

نسخه‌ی کامل: درخواست راهنمایی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام وقت بخیر  لطفا اگه بشه  منو کامل راهنمایی کنید چند وقت پیش که کیسم رو برده بودم برای سرویس به من پیشنهاد دادن که پاورم رو عوض کنم  که البته پاورم به خوبی کار میکنه و مشکلی نداشته 

گفتم چه طور از کجا میشه فهمید که عمر پاور نزدیک به تمام شدن هست . گفتن روغنش تموم میشه یا چی به ترکی برام مثال زدن مثل جوشیدن روغن ماشینه . زیاد سر در نیاوردم منظورشون چیه 

تا جایی که من میدونم پاور اگه خراب بشه  باید دیگه روشن نشه سیستم بالا نیاد  ولی منو ترسوندن که میزنه قطعات دیگه رو خراب میکنه  در هر حال الان به فکر خرید پاور جدید هستم هر چند که نمیدونم اصلا لازمه یا نه  و این پاورم چه مدت هنوز میتونه کار کنه 

عرض به خدمت پاور من گرین  750 ب اورکلاک هست مدل قدیمی مشکی که در دیجیکالا 750 ب اچ پی نوشتن ولی خوب نامی که روش نوشته شده همینه

GP750B-OC

(از این مدل  جدید  پلاتینیوم نیست)

من برای این مدل قدیمی  چه پاوری بخرم که عملکردش بدتر نباشه زیاد هم هزینه نکنم  چون پلاتینیوم کمی گرونه  6 تومنه در دیجی کالا
ایا  
GP800A-GED
انتخاب خوبی هست ؟ که البته برنز هست نمیدونم با توجه به این که جدید تر هست  از پاور قدیمی من بهتر هست یا نه
سلام با توجه به اینکه پاور قبلی شما دارای استاندارد 80PLUS GOLD بوده پیشنهادهای من به شما مدل های GP800A-UK EVO و GP800B-HP EVO هستند.
(08-08-2023, 09:50 AM)Mahdi_Moosavi نوشته است: [ -> ]سلام با توجه به اینکه پاور قبلی شما دارای استاندارد 80PLUS GOLD بوده پیشنهادهای من به شما مدل های GP800A-UK EVO و GP800B-HP EVO هستند.
خیلی ممنون   ببخشید یک سول هم داشتم   این که در دیجی کالا  در  مشخصات بعضی ها پاورها نوشته  میشه در بعضی نه . اگه   کانکتور 4 پین Molex  باشه نمیشه  15 پین SATA وصل کرد ؟   یا تبدیل میخواد ؟

این رو متوجه نشدم در بعضی پاور ها فقط نوشته شده  4 پین Molex 

برای پاور من نوشته شده کانکتور 2+6 پین PCI-E و  کانکتور 15 پین SATA  

مادر برد
P8Z77-V LK 
(08-08-2023, 12:43 PM)fmogaddam نوشته است: [ -> ]
(08-08-2023, 09:50 AM)Mahdi_Moosavi نوشته است: [ -> ]سلام با توجه به اینکه پاور قبلی شما دارای استاندارد 80PLUS GOLD بوده پیشنهادهای من به شما مدل های GP800A-UK EVO و GP800B-HP EVO هستند.
خیلی ممنون   ببخشید یک سول هم داشتم   این که در دیجی کالا  در  مشخصات بعضی ها پاورها نوشته  میشه در بعضی نه . اگه   کانکتور 4 پین Molex  باشه نمیشه  15 پین SATA وصل کرد ؟   یا تبدیل میخواد ؟

این رو متوجه نشدم در بعضی پاور ها فقط نوشته شده  4 پین Molex 

برای پاور من نوشته شده کانکتور 2+6 پین PCI-E و  کانکتور 15 پین SATA  

مادر برد
P8Z77-V LK 

مشخصات پاورها در دی جی کالا اکثرا اشتباه درج شده. مشخصات فنی دقیق رو فقط در وب سایت گرین چک کنید.
(08-08-2023, 01:53 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است: [ -> ]
کلا نگاه کردم  یک 8 پین ابی از کارت گرافیگ وصل شده به پاور  3 عدد هم 6 پین  سیاه از  که فکر کنم  برای هارد ها  هست

از خود پاور هم  یککابل 24 پین و 8 پین قرمز به مادر برد وصل شده

چند نکته رو نفهمیدم 

1- ایا همه ی پاور ها جدید  این کابل  24 پین و 8 پین که به  مادر برد وصل میشه رو  دارند یا نه  ؟

2- الان  اگه  4 پین Molex  باشه .  یعنی جایی  برای  وصل شدن 6 پین در پاور  نیست ؟  یا به طور استاندارد اکثر پاور ها  ای جای 6 پین و 8 پین و دارند
(08-08-2023, 02:09 PM)fmogaddam نوشته است: [ -> ]
(08-08-2023, 01:53 PM)Mahdi_Moosavi نوشته است: [ -> ]
کلا نگاه کردم  یک 8 پین ابی از کارت گرافیگ وصل شده به پاور  3 عدد هم 6 پین  سیاه از  که فکر کنم  برای هارد ها  هست

از خود پاور هم  یککابل 24 پین و 8 پین قرمز به مادر برد وصل شده

چند نکته رو نفهمیدم 

1- ایا همه ی پاور ها جدید  این کابل  24 پین و 8 پین که به  مادر برد وصل میشه رو  دارند یا نه  ؟

2- الان  اگه  4 پین Molex  باشه .  یعنی جایی  برای  وصل شدن 6 پین در پاور  نیست ؟  یا به طور استاندارد اکثر پاور ها  ای جای 6 پین و 8 پین و دارند

مشکلی نیست. پاورهای جدید همه اون کانکتورها رو دارند.