انجمن های گفتگو گرین

نسخه‌ی کامل: z4 astiak و notus 400
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام وقت بخیر . 
من در وصل کردن notus 400 در کیس z4 astiak به مشکلی بر خوردم. با اینکه فن رو به خوبی به مادر برد وصل کردم و از نظر دمای cpu هیچ مشکلی ندارم اما وقتی کمی دمای cpu بالا میرد این فن صدای زیادی می دهد . 
البته مشکل از فن نیست و حس می کنم کیس مشکلی دارد . مثلا در زمانی که فن cpu به دور بالا می رسد ، شیشه کیس تکان خورده و همین امر حتی باعث لرزش کوچکی در تمام کیس می شود فلذا صدای خود فن زیاد نیست اما صدای کیس زیاد می شود. فن را هم به نظر خودم به درستی به مادر برد متصل کردم ( حتی به پیش یک متخصص بردم و او هم یک بار دیگر ان را بست )
البته در فن قبلیم ( فن دیفالت ryzen) چنین مشکلی نبود و صرفا چون cpu کمی داغ می کرد به فکر عوض کردن فن افتادم. 
ایا می شود این مشکل را به نظر شما برطرف کرد ؟
(02-11-2023, 06:39 PM)proshir نوشته است: [ -> ]سلام وقت بخیر . 
من در وصل کردن notus 400 در کیس z4 astiak به مشکلی بر خوردم. با اینکه فن رو به خوبی به مادر برد وصل کردم و از نظر دمای cpu هیچ مشکلی ندارم اما وقتی کمی دمای cpu بالا میرد این فن صدای زیادی می دهد . 
البته مشکل از فن نیست و حس می کنم کیس مشکلی دارد . مثلا در زمانی که فن cpu به دور بالا می رسد ، شیشه کیس تکان خورده و همین امر حتی باعث لرزش کوچکی در تمام کیس می شود فلذا صدای خود فن زیاد نیست اما صدای کیس زیاد می شود. فن را هم به نظر خودم به درستی به مادر برد متصل کردم ( حتی به پیش یک متخصص بردم و او هم یک بار دیگر ان را بست )
البته در فن قبلیم ( فن دیفالت ryzen) چنین مشکلی نبود و صرفا چون cpu کمی داغ می کرد به فکر عوض کردن فن افتادم. 
ایا می شود این مشکل را به نظر شما برطرف کرد ؟
با سلام.
دوست گرامی، تصمیم افزایش و تغییر دور فن کولر شما با مادربرد هست. اگر حس میکنید این افزایش سرعت (با توجه به دما و لود پردازنده) مطلوب نیست، میتونید از داخل بایوس پروفایل هایی که مادربرد در اختیارتون گذاشته استفاده کنید تا به بالانس نویز/کارایی دلخواه برسید.
در مورد تکان خوردن درب کیس، با توجه به 6 پیچه بودن درب Z4 بنده فکر نمیکنم این صفحه اکریلیک در جای خود جا به جا بشه. اما اگر با افزایش دما و لود پردازنده صدایی از درب میشنوید به خاطر انبساط در اثر برخورد گرما به پلکسی درب هست که در مقایسه با شیشه های حرارت دیده که امروزه در کیس های گیمینگ استفاده میشه، ضعف محسوب میشه.